Avtor: zujelsane Objavljeno: 10. 10. 2021

Oznanila - 10. oktober 2021

»Kako težko bodo tisti, ki imajo premoženje,
prišli v Božje kraljestvo!«
(Mr 10,23)

Nedelja

sv. Danilo, škof

za vse žive in rajne župljane

za zakonske jubilante ● srečanje

sv. Janez XXIII.
papež

+ Adrijana Iskra, Jelšane 70

sv. Maksimilijan Celjski

mučenec, škof

● ob 9.00 srečanje biblične sku.

Jelšane ob 18.00: + Marija, Jožef in drugi Šuštar; Novokračine 72

sv. Gerald

vitez

++ Kalčič, Sušak 29 a

sv. Kalist

papež, mučenec

+ Vidka Štumf, 8. dan, Jelšane 28 a

sv. Terezija Velika (Avilska)

devica, cerkvena učiteljica

+ Rozalija Brožič, Jelšane 54

sv. Gal
opat, puščavnik

++ družina Čekada in Ujčič, Dolenje 41

Nedelja

sv. Ignacij Antiohijski

škof, mučenec

za vse žive in rajne župljane

Rožni venec – Svetli del
(molimo ob četrtkih)

Apostolska veroizpoved. Oče naš.
Trikrat Zdrava Marija s prošnjami:

1. ki nam daj duha pokorščine
  2. ki nam daj srečo uboštva
  3. ki nam podeli milost čistosti

Slava Očetu.
Oče naš. Desetkrat Zdrava Marija s skrivnostmi:

1. ki je bil krščen v reki Jordan
  2. ki je v Kani Galilejski naredil prvi čudež
  3. ki je oznanjal Božje kraljestvo
  4. ki je na gori razodel svoje veličastvo
  5. ki je postavil sveto evharistijo

(Na koncu vsake desetke)

O Jezus, odpusti nam naše grehe, obvaruj nas peklenskega ognja, privedi v nebesa vse duše, posebno še tiste, ki so najbolj potrebne tvojega usmiljenja.

Ukrepi ob epidemiji. Za udeležbo pri sv. maši je potrebno izpolnjevati PCT pogoj: da je kdo prebolel covid-19 ali je cepljen pred manj kot šestimi meseci, ali pa da je bil negativen na testiranju pred manj kot 3 dnevi. Potrdilo je treba ob vstopu v cerkev pokazati, ker moramo PCT pre­verjati. Ob vstopu v cerkev si je treba razkužiti roke, ves čas nositi masko in ohranjati razdaljo 1,5 metra.

Pismo slovenskih škofov

Dragi bratje in sestre, škofje vas vabi­mo, da se nam pridružite v molitvi in proš­nji, da skupaj premagamo težko krizo epidemije in delitev med nami. Čas koro­navirusne bolezni COVID-19 je čas preiz­kušnje, pa tudi priložnost, da poglobimo svojo vero in zaupanje v Boga. Tako bo­mo iz krize izšli prečiščeni in utrjeni v veri ter bodo naša občestva kraj živete vere.

V nedeljo, 17. oktobra 2021, vesoljna Cerkev pričenja sinodalno pot prever­janja življenja po veri v Kristusa. Ta pot se najprej pričenja tako na ravni škofij kot tudi na ravni Cerkve v Sloveniji. Ome­njena nedelja je priložnost, da po vseh naših občestvih namenimo skupno mo­litev za prenehanje epidemije v naši domovini in da začutimo, kako smo v tem času vsi ena družina, čeprav z različnimi mišljenji in prepričanji, ter skupaj pokli­cani, da pokažemo odgovornost in sode­lovanje.                         Vaši škofje

Zakonski jubilanti. Danes, 10. 10., ob 16.00, sveta maša in srečanje vseh, ki imate obletnico poroke na 5 ali 10. Lepo vabljeni vsi zakonski jubilanti.

Oktober, mesec rožnega venca. Vabljeni k molitvi pol ure pred mašo in k molitvi po družinah. Molimo tudi za zdravje.

Biblična skupina ima srečanje v torek ob 9. uri, torej dopoldne, da ne bi bilo zvečer prepozno. Lepo vabljeni še novi.