Avtor: zujelsane Objavljeno: 26. 09. 2021

Oznanila - 26. september 2021

»Kdor vam da piti kozarec vode zaradi imena, ker ste Kristusovi,
resnično, povem vam, zagotovo ne bo izgubil svojega plačila«
(Mr 9,41).

Nedelja

Slomškova nedelja

kvatrna nedelja

sv. Kozma in Damijan, muč.

za vse žive in rajne župljane

+ Marija Štemberger

Nedelja

rožnovenska nedelja

sv. Frančišek Borgia, red.

za vse žive in rajne župljane

● srečanje staršev veroučencev

→ teden za življenje

Molitev za modro izbiro članov župnijskega pastoralnega sveta

Dobri Bog, pred nami je za našo župnijo pomemben dogodek, ko bomo izbirali člane župnijskega pastoralnega sveta.

Pomagaj nam, da bomo v svojih bratih in sestrah po navdihu Svetega Duha prepoznali tiste, ki bodo to nalogo v naši župniji opravljali najbolje in jo bodo sprejeli z odprtim srcem in odgovornostjo.

Pomagaj nam, da jim bomo tudi vsi ostali župljani pri tem odgovornem delu, vsak po svojih močeh, pomagali s svojimi darovi, in bomo tako skupaj skrbeli za bogato življenje naše župnije.

Ukrepi zaradi epidemije. Za udeležbo pri sv. maši je treba izpolnjevati PCT pogoj: da je kdo prebolel covid-19 ali je cepljen pred manj kot šestimi meseci, da je bil testiran pred manj kot 3 dnevi. Potrdilo je treba ob vstopu pokazati, ker moramo PCT preverjati. Nujno si je treba ob vsto­pu v cerkev razkužiti roke, ves čas nositi masko in ohranjati razdaljo 1,5 metra.

Zahvala Bogu za primerno vreme, hvala vsem, ki ste v Dolenjah pripravili vse za mašo, blagoslov in druženje, hvala za denarne darove: 1.676,05 evrov. Ker je bilo župnijskih stroškov več, bomo zelo hvaležni za vsak dar. In Bog naj bogato povrne vam in vsem dobrotnikom.

Izbiranje novih članov ŽPS danes, v nedeljo, 26. septembra, takoj po maši.

Kvatrna nedelja, danes, 26. septembra. Po maši in izbiri članov ŽPS je na poko­pališču blagoslov grobov kot običajno ob kvatrni nedelji. Vaš dar je za semenišče.

Češčenje Najsvetejšega in večernice v četrtek pol ure pred mašo. Vabljeni.

Sveti Hieronim je od lani (1600-letnica smrti) glavni zavetnik naše koprske ško­fije, saj je bil doma iz Stridona, ki je bil najverjetneje nekje med Reko, Postojno in Trstom. Sveti rojak, duhovnik in velik učenjak, naj nas spodbuja k branju in spoznavanju Svetega pisma, da bi po Božji besedi uravnavali svoje življenje.

Sveta Terezija Deteta Jezusa ali Mala Terezija goduje 1. oktobra. V župnijski cerkvi ji je posvečen kip spredaj desno.

Verouk. Prihodnjo nedeljo takoj po maši bo v cerkvi srečanje za vse starše otrok, ki hodijo k verouku. Lepo vabljeni.

Oktober, mesec rožnega venca. Vabljeni k molitvi pol ure pred mašo ali pa k molitvi po družinah. Molimo tudi za zdravje.

Zakonski jubilanti. V nedeljo, 10. 10., ob 16.00 bo sveta maša in srečanje vseh, ki imate obletnico poroke na 5 ali 10 (5, 10, 15 ... let zakona). Lepo vabljeni.