Avtor: zujelsane Objavljeno: 5. 09. 2021

Oznanila - 5. september 2021

In na vso moč so strmeli in govorili: »Vse je prav storil: gluhim daje, da slišijo, nemim, da govorijo.« (Mr 7,37).

Nedelja

srečanje z mladimi

sv. Prot in Hijacint

mučenca

10.30 Sveta Gora – duh. pok.

++ Šuštar, Sušak 18

Nedelja

Marijino ime

nedelja mladih

za vse žive in rajne župljane

srečanje s starši veroučencev

Sveto pismo ob tednu vzgoje:

Poslušaj, sin moj, vzgojo svojega očeta, ne zametuj nauka svoje matere.
(Pregovori 1,8)

Učite jih izpolnjevati vse, kar koli sem vam zapovedal! (Matej 28,20)

Molitev. O Bog, Tolažnik Sveti Duh, razsvetli nam pamet, da se bomo lahko učili, kar nam je potrebno za sedanje življenje in za večnost. Vodi naša srca, da bomo starše in učitelje spoštovali, ljubili in poslušali. Utrdi našo voljo, da bomo njihove nauke in opomine radi spolnjevali. Odvrni od nas vse, kar te žali, in navduši nas za vse, kar je tebi všeč. Daj našemu delu svoj blagoslov, da bomo svoje dolžnosti zvesto spolnjevali in dospeli do večne sreče v nebesih. Amen.

+     +     +

Teden vzgoje od 5. do 12. septembra: »Svetovno vzgojno zavezništvo«. Več TUKAJ.

Molitveni dan za duhovne poklice bo za vso našo škofijo na Sveti Gori v soboto, 11. septembra; maša ob 10.30.

Srečanje za starše vseh veroučencev bo v nedeljo, 12. septembra, takoj po nedeljski sveti maši. Lepo vabljeni.

Verouk se bo letos začel v tednu po 12. septembru. Predvideni urnik je naslednji:

1. razred v sredo 5. uro, 2. razred v petek 6. uro, 3. razred v sredo 6. uro, 4. razred v petek 5. uro, 5. razred v četrtek 6. uro, 6. razred v četrtek 7. uro, 7. razred v ponedeljek 7. uro, 8. razred (birmanci) v torek 6. uro, 9. razred v petek 7. uro.

Nedelja mladih je 12. septembra in z njo se začenja Teden mladih, ki se sklene s festivalom Stična mladih. Zato: mladi, vabljeni v Stično. Na sticna.net dobite vse informacije o 40. jubilejnem srečanju mladih, ki bo v soboto 18. septembra, ob 10.30 pa tja do 21.30 ure. Za zanimiv program je tokrat PCT pogoj. Na spletu kupite vstopnico in naročite avtobusni prevoz iz našega kraja. Po 12. 9. bodo prijave na avtobusni prevoz zaprte, zato pohitite.

Blagoslov križa v Dolenjah - v  nedeljo, 19. septembra, ob 16.00, po prazniku Povišanja svetega Križa.

Izbiranje novih članov Župnijskega pastoralnega sveta bo v nedeljo, 26. septembra. Po maši eno nedeljo prej, 19. septembra, boste prejeli glasovalne liste, ki jih vrnete čez teden dni.

Ukrepi zaradi epidemije: ob vstopu v cerkev si razkužimo roke, v cerkvi nosi­mo masko in skrbimo, da je med posa­mezniki oziroma posameznimi družinami čim manj stikov in vsaj meter razdalje. Najboljša preventiva je cepljenje.