Avtor: zujelsane Objavljeno: 22. 08. 2021

Oznanila - 22. avgust 2021

»Gospod, h komu naj gremo? Besede večnega življenja imaš in mi verujemo in vemo, da si ti Sveti od Boga.« (Jn 6,68-69)

Nedelja

mučeništvo
sv. Janeza Krstnika

za vse žive in rajne župljane

• blagoslov šolarjev in torb

MOLITEV

(22. 8. goduje Devica Marija Kraljica)

Pozdravljena, Kraljica, mati usmiljenja, življenje, veselje in upanje naše, pozdravljena! K tebi vpijemo izgnani Evini otroci, k tebi zdihujemo, žalostni in objokani v tej solzni dolini. Obrni torej, naša pomočnica, svoje milostljive oči v nas in pokaži nam po tem izgnanstvu Jezusa, blagoslovljeni sad svojega telesa. O milostljiva, o dobrotljiva, o sveta Devica Marija.

Molimo tudi desetko rožnega venca:
»ki je tebe, Devica, v nebesih kronal«.

+     +     +

Zahvala vsem, ki ste prejšnjo nedeljo na najrazličnejše načine sodelovali pri slo­vesnem shodu in zlati maši.

Verouk. Vse učence prav lepo vabim, da prihodnjo nedeljo prinesete k maši svoje šolske torbe za blagoslov. Skupaj bomo prosili za srečen začetek novega šolske­ga in veroučnega leta, za obilen Božji blagoslov, varstvo in uspeh pri pouku.

Devica Marija Kraljica (22. 8.). Praznik Vnebovzetja Device Marije (prejšnjo nedeljo) je povezan s skrivnostjo rožnega venca: »ki je tebe, Devica, v nebesa vzel«; praznik Device Marije Kraljice, ki je vedno en teden pozneje (torej današnjo nedeljo) pa je povezan z zadnjo skriv­nostjo: »ki je tebe, Devica, v nebesih kronal«. – Radi se spominjajmo Marijinih praznikov, saj smo Mariji posvečena župnija; prosímo, naj nas vedno spremlja njena materinska pomoč in priprošnja.

Sveti apostol Natanael ali Bartolomej (slov. Jernej; praznik 24. 8.) je doma iz Galilejske Kane. Apostol Filip ga je privedel k Jezusu, ki mu je že ob prvem srečanju dal priznanje: »Glej, pravi Izra­elec, v katerem ni zvijače.« Natanael pa je izpovedal svojo vero: »Učitelj, ti si Božji Sin, ti si Izraelov kralj.«

Sveta Monika (27. 8.) je zgled pobožne krščanske matere, ki je z zaupno in vztrajno molitvijo izprosila, da se je spre­obrnil in dal krstiti njen učeni sin sveti Avguštin (28. 8.). Sta iz Tagaste v takrat krščanski severni Afriki, danes Alžiriji. Sveti Avguštin je pozneje postal duhov­nik in škof, eden od štirih največjih cer­kvenih učiteljev latinskega Zahoda. Kot pisatelj Izpovedi in številnih razlag je bil in ostaja učitelj prave vere. Umrl je 28. 8. 430 v Hiponu (danes Alžirija).

Ukrepi proti epidemiji. Še naprej velja, da si ob vstopu v cerkev si razkužimo roke, v cerkvi nosimo masko in skrbimo, da je med posamezniki oziroma posameznimi družinami vsaj meter razdalje. Hvala.

Devica Marija Kraljica, prosi za nas.