Avtor: zujelsane Objavljeno: 15. 08. 2021

Oznanila - 15. avgust 2021

veliki šmaren, shod

Marija Vnebovzeta, prosi za nas.

Nedelja

MARIJINO VNEBOVZETJE

veliki šmaren

SHOD – JELŠANE

zlata maša: g. Peter Pipan

z.: + Vilko Kalčič, Novokrač. 11

sodelavci iz Mikoze

ž.: za žive rajne župljane

20. teden med letom

Izročitev slovenskega naroda Mariji
na praznik Marijinega vnebovzetja

Sveta Devica Marija!
Ti si Jezusova Mati: ti si ga pod srcem nosila, ga rodila in si z njim pod križem trpela.
Ti si tudi naša Mati: tvoja materinska roka nas je varovala skozi vso zgodovino.
Tebi izročamo sami sebe, da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca.
Tebi izročamo naše družine, da bi bile odprte za življenje in bi mladim odkrivale duhovne vrednote.
Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem, da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost.
Tebi izročamo slovensko domovino, da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila.
Tebi izročamo naše rojake po svetu, da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini.
Tebi, naša Mati, se danes vsi skupaj posvetimo.
Sprejmi nas v svoje varstvo in nas izroči Svojemu Sinu Jezusu, našemu Odrešeniku, ki živi in kraljuje vekomaj.
Amen.

Molimo tudi v tem tednu po shodu za blagoslov vseh župljanov.

Danes je SHOD ali župnijski praznik vse župnije Jelšane. Radi se še naprej v molitvi priporočajmo naši zavetnici Mariji Vnebovzeti. Hkrati je tudi zlata maša, ki jo obhaja dosedanji župnijski upravitelj zlatomašnik Peter Pipan.

Zahvala. vsem, ki ste pripravili slavje zlate maše, še posebej pa gospodu zlatomašniku.

Misel. Katekizem katoliške Cerkve, 966: »Ko je brezmadežna Devica, obvarova­na v nedotaknjenosti od kakršnega koli madeža izvirnega greha, dovršila tek zemeljskega življenja, je bila končno s telesom in dušo vzeta v nebeško slavo; in Gospod jo je povišal za Kraljico ve­soljstva, da bi bila v popolnejši meri upodobljena po svojem Sinu, Gospodu gospodov in zmagovalcu nad grehom in smrtjo.« Papež Pij XII. je leta 1950 razglasil versko resnico o vnebovzetju blažene Device Marije. Vnebovzetje svete Device je posebna deležnost pri vstajenju njenega Sina in anticipacija (predujem) vstajenja drugih kristjanov.

Covid-19. Ob vstopu v cerkev si razku­žimo roke, v cerkvi nosimo masko in skrbimo, da je med posamezniki oz. posameznimi družinami razdalja 1 meter.

Marija Vnebovzeta, prosi za vso našo župnijo