Avtor: zujelsane Objavljeno: 7. 04. 2024

Oznanila - 7. april 2024

2. velikonočna nedelja

»Položi svoj prst sem in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo položi v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.« (Jn 20,27)

2. velikonočna nedelja

+ Viktor Brubnjak, Lovran

3. velikonočna nedelja

sv. Lidvina, devica

za žive in rajne obeh župnij

Binkošti: 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja, Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Molitev za prihodnjega škofa:

Molitev k Mariji v velikonočnem času
namesto »Angel Gospodov«

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
   – zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,
je vstal, kakor je rekel, aleluja.
   – Prosi za nas Boga, aleluja.
Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
   – Ker je Gospod res vstal, aleluja.
Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razvese­lil človeš­tvo. Po priprošnji njegove deviš­ke Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Namen za april 2024 je za vlogo žensk: »Molimo, da bi bilo dostojanstvo in vred­nost žensk priznano v vseh kulturah in za konec diskriminacije, s katero se sreču­jejo v različnih delih sveta.«

Verouk. Ta teden je spet redni verouk po dosedanjem urniku.

Nedelja Božjega usmiljenja (7. 4.). Od nekdaj je po veliki noči »bela nedelja«, ker so takrat novo­krščenci od­ložili bela oblačila. Pa­pež Janez Pavel II. (1978–2005) je 30. aprila 2000, na belo nedeljo, razglasil poljsko redovnico Favstino Ko­walsko za svetnico in ob tej priložnosti določil, kar ji je Jezus razodel: »Hči moja, govori vsemu svetu o mojem neizmer­nem usmiljenju. Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja zatočiš­če vseh duš, pribežališče grešni­kov in da ga slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči.«

Molitve:

▪ Večni Oče, darujem Ti telo in kri, dušo in božanstvo tvojega preljubega Sina, na­šega Gospoda Jezusa Kristusa, v spravo za naše grehe in za grehe vsega sveta.

▪ Po njegovem prebridkem trpljenju, usmili se nas in vsega sveta.

▪ Sveti Bog, sveti Močni, sveti Nesmrtni, usmili se nas in vsega sveta.

▪ Bog je usmiljen in poln svetosti, po­časen z jezo, poln dobrote. – Zato bom vekomaj klical Božje usmiljenje.

▪ Molimo. O Bog, tvoje usmiljenje je nes­končno, tvoja milost neizčrpna. Milostno poglej na nas, pomnoži v nas delo svo­jega usmiljenja, da ne bomo obupali tudi v največjih preizkušnjah, temveč bomo bolj zaupali v Božjo voljo, ljubezen in usmiljenje. Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, Kralju usmiljenja, ki s teboj in s Svetim Duhom izkazuje usmiljenje ve­komaj. Amen.