Avtor: zujelsane Objavljeno: 24. 03. 2024

Oznanila - 24. marec 2024

cvetna nedelja

»Hozána! Blagoslovljen, ki prihaja v Gospodovem imenu!« (Mr 11,9)

Cvetna nedelja

sv. Katarina Švedska, redovnica

za žive in rajne obeh župnij

veliki ponedeljek

maša v Zabičah

veliki torek

+ Nela Hostinger, Novokračine 19

velika sreda

+ Franko Potočnik, 8. dan, Nk 19

veliki četrtek
Gospodova večerja

+ Elka Udovič, Jelšane 36

veliki petek
Gospodovo trpljenje

+ strogi post in zdržek +

dopoldne: obhajilo na domu
► 15.00 križev pot
     obredi velikega petka

velika sobota
Gospodov počitek v grobu

zvečer: velikonočna vigilija

7.00 blagoslov ognja
16.30 in 17.00 blagoslov jedi (► spodaj)
Jelšane ob 18.30 – vigilija
     + Milica Udovič, Dolenje 18

VELIKA NOČ
Gospodovo vstajenje

Jelšane ob 7.00 – procesija
  + Ivo Udovič, 30. dan, Jelšane 68

za žive in rajne obeh župnij

Binkošti 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja,
Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Namen za marec 2024 je za no­ve mu­čence: »Molimo za tiste, ki na raz­ličnih koncih sveta tvegajo življenje za evan­gelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonarskim poletom.«

Dobrodelnost v velikem tednu:
†  na veliki četrtek je nabirka za Karitas,
†  na veliki petek za Sveto deželo.

► Letošnji prvoobhajanci in bir­manci ste v pripravi na prejem zakramentov lepo vabljeni k svetim mašam in obre­dom od velikega četrtka do velike noči.

Cvetna nedelja (danes, 24. 3.) je z bla­goslovom zele­nja spomin Kristusove­ga slovesnega vhoda v Jeruzalem, z bra­njem poročila o trpljenju (pasijona) pa začetek velikega tedna spomina na Jezu­sovo trpljenje in smrt za naše odrešenje.

Oljčne vejice so nam priskrbeli iz župnije Sečovlje. Dar zanje lahko gre v posebno nabirko in bo porabljen za po­moč pri ob­novi cerkva v slovenski Istri. Blagoslov­ljene vejice spoštljivo hranimo doma.

Spoved je danes (24. 3.) v Trnovem pri sv. Petru od 16.00. V velikem tednu po do­govoru z župnikom.  Vabim, da se tisti, ki ne morejo več v cerkev, odločijo za spoved in obhajilo na domu. Obvestite in povabite jih, prosim, in sporočite župniku.

Veliki četrtek (28. 3.). Ob 10.00 je v Novi Gorici krizmena maša in blago­slov svetih olj. Zvečer je spomin na Jezusovo zadnjo večerjo, ko je postavil sveto evharistijo in mašniško posvečenje. Maša ob 18.30 in pri maši darovanje za Karitas; po maši bo čaščenje Najsvetejšega.

Veliki petek (29. 3.) je za odrasle od 18. do 60. leta strogi post (da se samo enkrat na dan do sitega najemo), za vse pa zdržek od mesa. Dopoldne obhajilo na domu. Popoldne ob 15.00 križev pot, zvečer ob 18.30 slovesni obredi in ta dan darovanje za Sveto deželo.

Velika sobota (30. 3.).
Blagoslov ognja bo ob 7.00
Blagoslov jedi bo tudi letos samo dvakrat:
  – Novokračine ob 16.30 (za Sušak, No­vo vas in Novokračine);
  – Jelšane ob 17.00 (za Veliko Brdo, Do­lenje, Jelšane in druge).
Večerno slovesno bogoslužje ali veliko­nočna vigilija je ob 18.30. Vabljeni.

Velika noč (9. 4.) je praznik vstajenja našega Gos­po­da Jezusa Kristusa in zato naš največji krščanski praznik, osrednje slavje naše vere:
  – ob 7.00 vstajenjska procesija in maša;
  – ob 11.00 slovesna dnevna maša.

Cvetje. Lepo vabljeni, da nekaj svojega cvetja na veliki petek popoldne ali zvečer prinesete za okrasitev cerkve.