Avtor: zujelsane Objavljeno: 17. 03. 2024

Oznanila - 17. marec 2024

5. postna nedelja
tiha, papeška

»Če kdo hoče meni služiti, naj hodi za menoj, in kjer sem jaz, tam bo tudi moj služabnik. Če kdo meni služi, ga bo počastil Oče.« (Jn 12,26)

5. postna nedelja, tiha
papeška

sv. Patrik, škof, misijonar

po namenu darovalca

sv. Ciril Jeruzalemski

Jelšane ob 19.00 srečanje za starše
     prvoobhajancev in birmancev

sveti Jožef

Jezusov rednik

začetek tedna družine

Novokračine ob 16.30 – SHOD
     v čast svetemu Jožefu za vaščane

sv. Martin iz Brage
škof

za pobite pred 80 leti

sv. Serapion
škof, mučenec

+ Veronika Frol, Jelšane 13

sv. Lea, spokornica

+ zdržek od mesnih jedi +

+ Marija Udovič, Sušak 15

Gospodovo oznanjenje

bogoslužno praznovanje

+ + Iskra in Rutar, Sušak 17

Cvetna nedelja

sv. Katarina Švedska, redovnica

za žive in rajne obeh župnij

Shod v Novokračinah: v torek, 19. marca, ob 16.30. Lepo vabljeni.
Velika noč 31. marca, binkošti 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja,
Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Vzklik v postu:

Molimo te, Kristus in te hvalimo,
– ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev – pesem v postu:

Po svetem izročilu zdaj
obhajamo ta postni čas
spokornih štirideset dni,
da naše duše prenovi.

Bodimo torej zmernejši
v pijači, jedi, govoru,
v zabavi, spanju in še kje,
bedimo skrbno nad seboj.

Namen za marec 2024 je za no­ve mu­čence: »Molimo za tiste, ki na raz­ličnih koncih sveta tvegajo življenje za evan­gelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonarskim poletom.«

Karitas vabi: »40 dni brez alkohola« in »Ne pozabi­mo« (pomoč najrevnejšim v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Severni Ma­kedoniji in Albaniji).

► Starši letošnjih prvoobhajancev in bir­mancev ste lepo vabljeni na srečanje v ponedeljek, 18. 3., ob 19. uri v veroučni sobi v Jelšanah: o sodelovanju pri obre­dih velikega tedna in velike noči ter o pripravi na prejem zakramentov.

Praznik svetega Jožefa je v torek, 19. marca. Ta dan je shod v Kuteževem in v Novokračinah. Priporočajmo sv. Jožefu še posebno vse može in očete. Lepo vabljeni v torek v Novokračine. Ta dan se začne teden družine. Molimo za blago­slov v vseh naših družinah.

Praznik Gospodovega oznanjenja je seveda vsako leto 25. marca, 9 mese­cev pred božičem. Letos je ta datum v velikem tednu, zato se mora bogoslužno praznovanje prestaviti na soboto (23. 3.) pred začetkom velikega tedna, ki se kot vedno začne s cvetno nedeljo. Praznik je hkrati tudi materinski dan. Čestitke in blagoslov vsem ženam in materam.

Cvetna nedelja je letos že prihodnjo ne­deljo, 24. marca. Bogoslužje se ta dan začne z blagoslovom oljčnih vejic, zele­nja in cvetja pred cerkvijo. Oljčne vejice dobite pred mašo ali pa že med tednom. Dar v posebno nabirko je za pomoč pri obnovi cerkva v slovenski Istri.

Radijski misijon na radiu Ognjišče bo potekal od 19. do 23. marca pod geslom: »Molitev, utrip življenja«. Nagovore pri­pravlja br. Štefan Kožuh. Lepo vabljeni.

Spovedni dan med radijskim misijonom je  v petek (22. 3.) v Bistrici pri sv. Juriju od 8.00 do 17.45. Prav tam je spovedo­vanje tudi danes (17. 3.) od 16.00.