Avtor: zujelsane Objavljeno: 10. 03. 2024

Oznanila - 10. marec 2024

4. postna nedelja

»Bog je namreč svet tako vzljubil, da je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se nihče, kdor vanj veruje, ne pogubil, ampak bi imel večno življenje.« (Jn 3,16)

4. postna nedelja

40 mučencev iz Armenije

+ Ivo Udovič, 8. dan, Jelšane 68

Postna spoved
     Jelšane, ob 17.00 (g. Ličan)

sv. Benedikt in Sofronij
škofa

sv. Inocenc I.
papež

sv. Kristina, mučenka
obletnica izvolitve papeža

devetdnevnica v Kuteževem

sv. Matilda
kraljica

+ Fanica in Stanko Udovič

sv. Klemen M. Dvoržak, red.

+ zdržek od mesnih jedi +

sv. Hilarij in Tacijan
oglejska mučenca

5. postna nedelja, tiha

papeška

sv. Patrik, škof, misijonar

po namenu darovalca

Postna spoved: danes, 10. marca, ob 17.00. Lepo vabljeni.
Velika noč 31. marca, binkošti 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja,
Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Vzklik v postu:
Molimo te, Kristus in te hvalimo,
   – ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev – pesem v postu:

Ti veš, kako slabotni smo,
srce je tvoje usmiljeno,
glej, spet se k tebi vračamo
in odpuščanja prosimo.

Grešili smo, to vsak prizna,
kesamo se iz dna srca:
imenu tvojemu bo v čast,
če odpustiš nam vse dolgé.

Pomagaj s svojo milostjo,
da zdržnost ukroti telo
in duh se dvigne, okrepi,
da tebi zvesto služimo.

Namen za marec 2024 je za no­ve mu­čence: »Molimo za tiste, ki na raz­ličnih koncih sveta tvegajo življenje za evan­gelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonarskim poletom.«

Karitas je pripravila dve vsakoletni akciji: »40 dni brez alkohola«, ki vabi k odpo­vedi, in »Ne pozabimo«, ki vabi k pomoči najrevnejšim družinam, pa tudi otrokom in starejšim v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Severni Makedoniji in Albaniji.

Papeževa poslanica za postni čas 2024 nosi naslov: Skozi puščavo nas Bog vodi v svobodo. Odlomek: »Bog je tisti, ki vidi, ki je ganjen, ki osvobaja, ni Izrael tisti, ki ga za to prosi. Faraon namreč izključi tudi sanje, ukrade nebo in stori, da je svet videti nespremen­ljiv. To pomeni, da mu uspe navezati na­se. Vprašajmo se: ali si želim novega sveta? Ali sem pripravljen iz­stopiti iz kom­promisov s starim? Priče­vanje številnih me vedno bolj pre­pričuje, da je treba razkriti vedno večje pomanj­kanje upanja. Gre za oviro za sanje, za nemi krik, ki sega do neba in gane Božje srce.«                                    papež Frančišek

Postna spoved v župniji Jelšane bo danes (10. 3.) popoldne, torej na običaj­no 4. post­no nedeljo ob 17.00. Lepo vab­ljeni, da se tudi z dobro opravljeno spo­vedjo pripravimo na veliko noč in da ob tem zakramentu tudi duhovno rastemo.

Post se povezuje z molitvijo in dobrodel­nostjo. Vabim tudi, da ob postnih petkih ne jemo mesa, da se vzdržimo še česa in še druge opozorimo in spodbudimo na to dobro krščansko navado.

Sveti škof Hilarij in diakon Tacijan, godujeta 16. marca. Sta znamenita oglejska mučenca, ki jima je posvečena stolnica v nadškofiji Gorica. Mesto Gori­ca ju časti kot svoja zavetnika.