Avtor: zujelsane Objavljeno: 3. 03. 2024

Oznanila - 3. marec 2024

3. postna nedelja

»Podrite ta tempelj in v treh dneh ga bom postavil.« On pa je govóril o templju svojega telesa. (Jn 2,19.21)

3. postna nedelja

sv. Kunigunda, kraljica

+ Jožica Makovec, 30. dan, Je. 71

Sveta Katarina ob 15.00
     dekanijski križev pot

sv. Kazimir
poljski kraljevič

+ Vinko Grahor, Dolenje 14

sv. Hadrijan (Jadran)
mučenec

+ Anton Stančič, Ilirska Bistrica

sv. Koleta (Nika)
redovnica

+ + Udovič in Hostinger

sv. Perpetua in Felicita
mučenki

maša v Zabičah

sv. Janez od Boga, redov.

+ zdržek od mesnih jedi +

maša v Trpčanah

sv. Frančiška Rimska

redovnica

+ + Simčič in Šarić, Sušak 25

4. postna nedelja

40 mučencev iz Armenije

+ Ivo Udovič, 8. dan, Jelšane 68

Postna spoved
     Jelšane, ob 17.00 (g. Ličan)

Križev pot k Sveti Katarini: danes, 3. marca, ob 15.00; vabljeni.
Velika noč 31. marca, binkošti 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja,
Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Vzklik v postu:
     Molimo te, Kristus in te hvalimo,
        – ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev za novega škofa:

Namen za marec 2024 je za no­ve mu­čence: »Molimo za tiste, ki na raz­ličnih koncih sveta tvegajo življenje za evan­gelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonarskim poletom.«

Papeževa poslanica za postni čas 2024 nosi naslov: Skozi puščavo nas Bog vodi v svobodo. Odlomek: »Izhod iz sužnosti v svobodo ni abstraktna pot. Prvi korak, da bi bil tudi naš post konkreten, je, hoteti videti resničnost. Tudi danes krik mnogih zatiranih bratov in sester sega do neba. Vprašajmo se: ali pride tudi do nas? Nas pretrese? Nas gane? Mnogi dejavniki nas oddaljujejo drugega od drugega, s čimer zanikamo bratstvo, ki nas izvorno povezuje. ... Čeprav se je namreč s krstom naša osvoboditev že začela, osta­ja v nas neko nerazložljivo domo­tožje po suženjstvu.«     papež Frančišek

Karitas vabi: »40 dni brez alkohola« in »Ne pozabimo«, kar je namenjeno za pomoč najrevnejšim družinam, otrokom in starejšim v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Severni Makedoniji in Albaniji.

Dekanijski križev pot (danes, 3. 3.) pripravlja naša župnija ob lepo vzdrže­vanih križih do Svete Kata­rine. Danes, kot že običajno, na tretjo postno nedeljo, 3. marca, ob 15.00. Lepo vabljeni, tudi dru­žine, prvoobhajanci, birmanci in drugi.

Postna spoved v župniji Jelšane bo sa­mo na nedeljo popoldne, torej na običaj­no 4. post­no nedeljo, to je že prihodnjo nedeljo, 10. marca, ob 17.00. Lepo vab­ljeni, da se tudi z dobro opravljeno spo­vedjo pripravimo na veliko noč in da ob tem zakramentu tudi duhovno rastemo.

Post traja do velike sobote, 30. marca. Naj nas več molitve še globlje po­veže z Bogom, več dobro­delnosti prijazno na­ravna k ljudem, post (premagovanje) pa naj nam pomaga, da še bolj umirimo sebe. Vabim, da držimo postne petke: vsak postni petek je zdržek, kar pomeni, da ne jemo mesa. Posebna postna  molitev je križev pot, ko ob 14 postajah pre­mišljujemo Jezusovo trp­ljenje in smrt. Vabljeni že danes (3. 3.) ob 15. uri po poti k Sveti Katarini.