Avtor: zujelsane Objavljeno: 25. 02. 2024

Oznanila - 25. februar 2024

2. postna nedelja

In prikazal se jim je Elija z Mojzesom in pogovarjala sta se z Jezusom. In iz oblaka se je zaslišal glas: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!« (Mr 9,4.7)

2. postna nedelja

sv. Valburga, opatinja

za žive in rajne obeh župnij

► kvatre: blagoslov grobov

sv. Aleksander (Branko)
škof

+ Marjo Štemberger, Sušak 5

sv. Gabrijel Žalostne
Matere Božje, redovnik

maša v Zabičah

sv. Roman
opat

vsi pokojni Iskra, Novokračine 36

sv. Antonija Firenška, vdova
prestopni dan

v zahvalo Materi Božji

sv. Albin (Zorko), škof

+ zdržek od mesnih jedi +
PRVI PETEK

dopoldne: ► obhajilo na domu

maša v Zabičah

sv. Neža Praška
klarisa, opatinja
PRVA SOBOTA

rajni Boštjančič, Jelšane 83

3. postna nedelja

sv. Kunigunda, kraljica

+ Jožica Makovec, 30. dan, Je. 71

Sveta Katarina ob 15.00
     dekanijski križev pot

Križev pot k Sveti Katarini: prihodnjo nedeljo, 3. marca, ob 15.00; vabljeni.
Velika noč 31. marca, binkošti 19. maja, prvo obhajilo: 26. maja,
Sveto Rešnje telo 30. maja, birma: sobota, 1. junija.

Vzklik v postu:
     Molimo te, Kristus in te hvalimo,
        – ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev za novega škofa:

Molitveni namen za februar 2024 je za smrtno bolne: »Molimo, da bi bolniki, ki so v zadnjih stadijih življenja in njihove družine prejeli potrebno zdravstveno in človeško oskrbo ter spremljanje.«

Namen za marec 2024 je za no­ve mu­čence: »Molimo za tiste, ki na raz­ličnih koncih sveta tvegajo življenje za evan­gelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonarskim poletom.«

Papeževa poslanica za postni čas 2024 nosi naslov: Skozi puščavo nas Bog vodi v svobodo. Odlomek: Ko se naš Bog razodeva, posreduje svobodo: »Jaz sem Gospod, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti« (2 Mz 20,2). Tako se začne Dekalog (Deset besed), ki jih je Mojzes prejel na gori Sinaj. V puščavi prejme ljudstvo deset besed kot pot do svobode. Mi jim pravimo »zapovedi«, s čimer poudarimo moč lju­bezni, s katero Bog vzgaja svoje ljudstvo. Kakor ima Izrael v puščavi še vedno v sebi Egipt (objokuje preteklost in godrnja zoper nebesa in Mojzesa), tako tudi da­nes mi, novo Božje ljudstvo, nosimo v sebi zatiralske vezi, za katere se moramo odločiti, da jih bomo zapustili.

Verouk: po končanih počitnicah je spet redni verouk po običajnem urniku.

Dekanijski križev pot (3. 3.) pripravlja naša župnija ob lepo vzdrževanih križih od križišča do Svete Kata­rine. Ustaljen datum je tretja postna nedelja, letos je to prihodnjo nedeljo, 3. marca, ob običajni uri: 15.00. Lepo vabljeni, tudi dru­žine.

Postna spoved v župniji Jelšane bo na 4. postno nedeljo, 10. marca, ob 17.00.

Post traja od pepelnične srede, letos 14. februarja, vse do velike sobote, ki bo letos 30. marca. Naj nas več molitve še globlje po­veže z Bogom, več dobro­delnosti prijazno naravna k ljudem, post (premagovanje) pa naj nam pomaga, da še bolj umirimo sebe. Vabim, da držimo postne petke: vsak postni petek je zdržek, kar pomeni, da ne jemo mesa. Ta dan nas vabi k molitvi križevega pota, da ob 14 postajah sami zase ali skupaj pre­mišljujemo Jezusovo trp­ljenje in smrt.