Avtor: zujelsane Objavljeno: 4. 02. 2024

Oznanila - 4. februar 2024

»Pojdimo drugam, v bližnja naselja, da bom tudi tam oznanjal, kajti za to sem prišel.« (Mr 1,38)

sv. Ansgar (Oskar), škof

svetovni dan bolnikov

+ Jože, Dragica in Viljem, Je. 42

Post od pepelnice: 14. feb., velika noč 31. mar., binkošti 19. maj,
Sveto Rešnje telo 30. maj, Prvo obhajilo: 26. maja, Birma: sobota, 1. junija.

Molitev za novega škofa

Molitev k sveti Devici Mariji:
Spomni se, o premila Devica Marija, da še nikdar ni bilo slišati, da bi bila ti koga zapustila, ki je pod tvoje varstvo pribežal, tebe pomoči prosil in se tvoji priprošnji priporočal. S tem zaupanjem hitimo k tebi, o devic Devica in mati; k tebi prihajamo in pred teboj vzdihujoči grešniki klečimo. Nikar ne zavrzi, o mati Besede, naših besed, temveč milostno nas poslušaj in usliši. Amen.

Molitveni namen za februar 2024 je za smrtno bolne: »Molimo, da bi bolniki, ki so v zadnjih stadijih življenja in njihove družine prejeli potrebno zdravstveno in človeško oskrbo ter spremljanje.«

► Pastirsko pismo slovenskih škofov za postni čas 2024 nosi naslov: Svet trplje­nja in zdravljenja je pomenljivo ogledalo sedanje družbe. Škofje vabijo k hvalež­nosti do vseh, ki skrbijo za bolnike, in spomnijo, da veren človek v bolezni svoje trpljenje pridružuje Kristusovemu. Pismo beremo po naših cerkvah to in prihodnjo nedeljo. Besedilo si lahko pre­berete tudi v različnih medijih in na spletnih straneh [>> TUKAJ <<].

Mednarodni dan človeškega bratstva (4. 2.). Spodbuda tega dneva je, naj se povezujemo, skupno delujemo, da bo ta dan bratstva res prišel: ko mi sami ne bomo nikogar izključevali, ko bodo vsa verstva vzpostavljala poti miru ter sožitja med brati in sestrami, ko bo tudi politika utemeljena na spoštljivem dogovarjanju, ko bosta vsesplošno bratstvo in družbeni mir slavila zmago.Verouk: v četrtek je Prešernov dan in zaradi praznika ta dan ni verouka.

Sveti japonski mučenci (6. 2.). Kar 26 japonskih mučencev je bilo leta 1597 križanih na griču v mestu Nagasaki, ka­mor je pol stoletja prej prinesel krščansko vero sv. Frančišek Ksaverij.

► Delavnice molitve in življenja se za­čnejo v Ilirski Bistrici v sredo, 7. 2., ob 18.30. Udeležencu pomagajo, da posta­ne domač s Svetim pismom, spozna raz­lične molitvene načine in obnovi pozna­vanje življenja in nauka Jezusa Kristusa. Vodila bo Jana Barba iz Kozine. Program traja 14 srečanj tedensko, ob sredah oz. po dogovoru. Udeleženci menijo, da je notranji mir je eden glavnih sadov teh delavnic. Prisrčno vabljeni.