Avtor: zujelsane Objavljeno: 21. 01. 2024

Oznanila - 21. januar 2024

nedelja Božje besede

Jezus je oznanjal Božji evangelij in govóril: »Čas se je dopólnil in Božje kraljestvo se je približalo. Spreobrnite se in vérujte evangeliju!« (Mr 1,14-15)

NEDELJA BOŽJE BESEDE
sv. Agnes (Neža), dev., m.

+ Ivo, Fani in brata Kompara

maša v Trpčanah

sv. Tomaž Akvinski
duhovnik, cerkveni učitelj

za žive in rajne obeh župnij

Post od 14. feb., velika noč 31. mar., binkošti 19. maj, Sveto Rešnje telo 30. maj; Birma: sobota, 1. junija.

Molitev za novega škofa

Molitev v tednu za edinost kristjanov
Gospod Jezus, na večer, preden si umrl za nas, si molil, da bi bili vsi Tvoji učenci popolnoma eno, kakor Ti v Očetu in Oče v Tebi. Daj, da bomo živo začutili, kako velika nezvestoba do Tebe je naša razde­ljenost. Daj nam iskrenosti, da bomo priz­nali in obžalovali ravnodušnost, neza­upanje in medsebojno nenaklonjenost, ki se morda skrivajo v nas. Daj nam pogu­ma, da bomo vse to izkoreninili. Nakloni nam, da se vsi zedinimo v Tebi, da bi se iz naših src in ustnic neprestano dvigala Tvoja molitev za edinost kristja­nov, kakr­šno Ti hočeš. V tebi, ki si po­polna Ljube­zen, naj najdemo Pot, ki vodi do edinosti v poslušnosti Tvoji Ljubezni in Resnici. Amen.

O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov. Amen.
Oče naš. Zdrava Marija. Slava Očetu.
Sveta Devica Marija, prosi za nas! Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas! Bla­ženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

Papeževa svetovna mreža molitve: Molitveni namen za januar 2024 je za dar različnosti v Cerkvi: »Molimo, da bi nam Duh pomagal prepoznati dar različ­nih karizem znotraj krščanske skupnosti ter da bi odkrili bogastvo različnih obred­nih izročil v srcu katoliške Cerkve.«

Teden za edinost kristjanov je od 18. do 25. januarja. Temeljni odlomek v letu 2024 je: »Ljubi Gospoda, svojega Bo­ga … in svojega bližnjega kakor samega sebe« (Lk 10,25-37). Letošnja razmišlja­nja je pripravila ekumenska skupina v državi Burkina Faso in skupnost Chemin Neuf (Nova pot).

Nedelja Božje besede je od leta 2019 na 3. nedeljo med letom, letos je to danes, 22. jan.; tokrat pod naslovom: »Poglejte, s kako velikimi črkami vam pišem s svojo roko«. (Gal 6,11). Srečanje skupin, bral­cev in prijateljev Svetega pisma za našo škofijo bo popoldne na Škofijski gimnaziji v Vipavi ob 15.00. Spregovoril bo biblicist dr. Alan Tedeško na temo preroka Amosa. Vsi pa vabljeni k branju Svetega pisma.