Avtor: zujelsane Objavljeno: 14. 01. 2024

Oznanila - 14. januar 2024

Andrej je najprej našel svojega brata Simona in mu je rekel: »Našli smo Mesija« (kar pomeni Maziljenec). Privedel ga je k Jezusu. (Jn 1,41-42)

NEDELJA VERSKEGA TISKA
sv. Odon, prior v Jurkloštru

+ Duilio Boštjančič

sv. Absalom, koprski škof
sv. Pavel iz Teb, puščavnik

+ + Žuštovič

sv. Berard
idr. maroški mučenci

+ Marija Udovič, 30. dan
     Sušak 15

sv. Anton (Zvonko)
puščavnik, opat

+ Nela Hostinger

sv. Marjeta Ogrska
kneginja, dominikanka
začetek tedna molitve za edinost kristjanov

maša v Zabičah

sv. Makarij Aleksandrijski
opat

maša v Trpčanah

sv. Fabijan, papež, mučenec
sv. Sebastijan (Boštjan), muč.

maša na Fabcih

NEDELJA BOŽJE BESEDE
sv. Agnes (Neža), dev., m.

+ Ivo, Fani in brata Kompara

► Vipava ob 15.00 srečanje bralcev

LETOS: Post od 14. feb., velika noč 31. mar., binkošti 19. maj, Sveto Rešnje telo 30. maj  ♦  Birma: sobota, 1. junija.

Molitev za novega škofa

Pozdravljena, Kraljica,
mati usmiljenja,
življenje, veselje in upanje naše,
pozdravljena!
K tebi vpijemo izgnani Evini otroci,
k tebi zdihujemo,
žalostni in objokani v tej solzni dolini.
Obrni torej, naša pomočnica,
svoje milostljive oči v nas
in pokaži nam
po tem izgnanstvu Jezusa,
blagoslovljeni sad svojega telesa.
O milostljiva, o dobrotljiva,
o sveta Devica Marija!

Molitveni namen za januar 2024 je za dar različnosti v Cerkvi: »Molimo, da bi nam Duh pomagal prepoznati dar različ­nih karizem znotraj krščanske skupnosti ter da bi odkrili bogastvo različnih obred­nih izročil v srcu katoliške Cerkve.«

Hvala otrokom za darove Adventne ak­cije in vsem drugim za darove Trikraljev­ske akcije. Vsi ti vaši prispevki bodo v dragoceno pomoč otrokom v misijonih. Naj vam Bog za to obilno povrne.

Nedelja verskega tiska nas spomni in vabi, da bi z rednim branjem, posluša­njem in spremljanjem dobrih krščanskih verskih vsebin izgraje­vali in utrjevali svo­jo vero, svoj krščanski način življenja in širili svoje znanje o veri in Cerkvi, pa tudi o domači župniji in njenem delovanju. Le tako bomo sami vzdržali in še drugim pomagali na poti vere.

Sveti Anton Puščavnik (17. 1.) se je kot mladenič odpovedal premoženju ter velik del življenja preživel v odpovedi in spo­kornosti, pozneje pa je bil z besedo in zgledom oče in učitelj številnim menihom in puš­čavnikom. Dočakal je kar 106 let in umrl leta 356 v egiptovski puščavi visoko na pobočju samotne gore blizu Rdečega morja, južno od Sinaja. Njegovo življenje je kmalu po smrti popisal njegov učenec sv. Atanazij, škof v Aleksandriji in ga lah­ko beremo tudi v slovenskem prevodu.

Sveti papež Fabijan in vojak Sebastijan (20. 1.), sta znamenita rimska mučenca iz leta 250. Fabijan je mdr. poslal misijo­narje v Galijo; Sebastijan pa je tudi kot stotnik v cesarjevi službi ostal zvest veri. Posvečena jima je cerkev na Fabcih.

Molitev za edinost kristjanov:
O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov. Amen.
Oče naš. Zdrava Marija. Slava Očetu.

Sveta Devica Marija, prosi za nas!
    Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas!
    Blaženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

Temeljni odlomek za teden v letu 2024: Ljubi Gospoda, svojega Boga … in svojega bližnjega kakor samega sebe (Lk 10,25-37). Letošnja besedila in razmišljanja je pripravila ekumenska skupina v
državi Burkina Faso in skupnost Chemin Neuf (Nova pot). Predlagajo tudi naslednjo molitev:

Gospod Jezus, molil si, da bi bili vsi eno.
Prosimo te za edinost kristjanov,
kakršno ti hočeš in po poteh, ki jih ti določiš.
Tvoj Duh naj nam da,
da bomo občutili bolečino razdeljenosti,
prepoznali naš greh in upali proti upanju. Amen.