Avtor: zujelsane Objavljeno: 7. 01. 2024

Oznanila - 7. januar 2024

JEZUSOV KRST

1. teden med letom

Brž ko je stopil iz vode, je zagledal nebesa odprta in Duha, ki se je spuščal nadenj kakor golob. In zaslišal se je glas iz nebes: »Ti si moj ljubljeni Sin, nad teboj imam veselje.« (Mr 1,10-11)

JEZUSOV KRST

Molitev za novega škofa

Molitev – pesem
Zagledali na Jutrovem
so modri zvezdo, šli za njo,
z nje lučjo Luč poiščejo,
Boga z darovi počaste.

V valove bistre Jordana
stopilo Božje Jagnje je
in v krstu nam izmilo greh,
ki samo ga imelo ni.

Nov čudež v Kani se zgodi,
se voda v vino spremeni,
ko Sin na prošnjo Matere
pokaže svojo Božjo moč.

Molitveni namen za januar 2024 je za dar različnosti v Cerkvi: »Molimo, da bi nam Duh pomagal prepoznati dar različ­nih karizem znotraj krščanske skupnosti ter da bi odkrili bogastvo različnih obred­nih izročil v srcu katoliške Cerkve.«

Praznik Jezusovega krsta je danes, na nedeljo po Gospodovem razglašenju  oz. Svetih treh kraljih, letos je to že 7. 1., in z njim se zaključi bo­žično praz­novanje. Zato je bil to­krat božični čas najkrajši, saj je trajal le 13 dni. Krst v Jezusovem življenju predstavlja prelomnico, ki ločuje njegovo zasebno in skrito življenje od javnega delovanja. Pred krstom je Jezus živel neopazno, preprosto življenje de­lavca v Nazaretu, po krstu pa je začel javno delovati: poklical je prve apostole, oznanjal nauk o Božjem kraljestvu, delal čudeže, ozdravljal bolne. Čeprav je bil brez greha, se je ob Jordanu uvrstil med grešnike, ki so od Janeza Krstnika preje­mali krst pokore. Kot Jagnje, ki odvzema grehe sveta je hotel nepokorščino in na­puh prvega Adamovega greha in greha vseh Adamovih potomcev popraviti s ponižnostjo in pokorščino.

Mesec verskega tiska, januar, vabi, da obnovite svojo naročnino na verski tisk. Tednik Družina, mesečnik Ognjišče; Be­seda med nami, Božje okolje, molitvenik Magnificat, za šolarje Mavrica.

Adventna akcija se je zaključila, otroci prinesite svoj dar v jaslice ali k verouku.

Trikraljevska akcija je dar odraslih za otroke v misijonih; še danes in prihodnjo nedeljo lahko svoj dar prispevate v pose­ben nabiralnik ob vhodu v cerkev.