Avtor: zujelsane Objavljeno: 31. 12. 2023

Oznanila - 31. december 2023

SVETA DRUŽINA

»Kajti moje oči so videle Odrešenika, ki si ga poslal vsem ljudstvom: luč v razodetje vsem narodom in v slavo Izraela, tvojega ljudstva.« (Lk 2,30-32)

BLAGOSLOVLJENO NOVO LETO

SVETA DRUŽINA

sv. Silvester, papež

DRUGI SVETI VEČER

za vse žive in rajne obeh župnij

MARIJA
SVETA BOŽJA MATI

Novo leto – dan miru

v zahvalo Materi Božji

sv. Bazilij Veliki in Gregor Nazianški, škofa, c. učitelja

za vaščane, iz zaobljube

Presveto Jezusovo ime

+ + Lenarčič in Šlosar, Jelšane

sv. Elizabeta Seton
redovnica

maša v Podgrajah

sv. Janez Neumann, škof

PRVI PETEK

TRETJI SVETI VEČER

► dopoldne: obhajilo na domu

+ + Hrabar, nar. Lucija T., Je 50

GOSPODOVO
RAZGLAŠENJE
Sveti trije kralji

vsi + + Čekada, Dolenje 22

JEZUSOV KRST

sv. Rajmund Penjafortski, duh.

+ duhovnik Ciril Sorč, 30. dan

+ Branko Stopar, Veliko Brdo 29

Molitev za novega škofa

Molitev v božičnem času
Zdrava, o nebes Kraljica,
zdrava, angelov Gospa.
Zdrava, korenina, zdrava, vrata,
iz tebe svetu Luč je prisijala.
O veseli se, Devica slavna,
nad vse krasna,
bodi zdrava, o prelepa,
prosi za nas Kristusa.

Molitveni namen za januar 2024 je za dar različnosti v Cerkvi: »Molimo, da bi nam Duh pomagal prepoznati dar različ­nih karizem znotraj krščanske skupnosti ter da bi odkrili bogastvo različnih obred­nih izročil v srcu katoliške Cerkve.«

Praznik Svete družine je na nedeljo v božični osmini, letos je to 31. 12. Molimo za blagoslov v vseh naših družinah.

Benedikt XVI. je bil papež od 2005 do 2013. Danes, 31. 12., je 1. obletnica smrti.

Na zadnji dan v koledarskem letu se Bogu zahvaljujemo za vse v iztekajočem se letu. Hvala vsem, ki pomagate v cerkvi pri bogoslu­žju in pri skrbi za župnijo, za molitve in potrpljenje, hvala za vse vaše darove za župnijo in župnika.

Drugi sveti večer je na večer pred praz­nikom Marije, Božje Matere, običajno mu sicer rečemo silvestrovo, ker goduje sveti papež Silvester. Tudi ta večer se spodobi skupna družinska molitev ob jaslicah s prošnjo za blagoslov hiše in novega leta.

Šolarji imate spet redni verouk. Vsi pa ste lepo vabljeni, da pridete k maši tudi v ponedeljek in soboto in da k jaslicam prine­sete svoj dar Adventne akcije za revne otroke v misijonih.

Tretji sveti večer je na večer pred praz­nikom svetih Treh kraljev, torej v petek (5. 1.) zvečer: skupna družinska molitev ob jaslicah s prošnjo za blagoslov hiše.

Gospodovo razglašenje ali Sveti trije kralji, po izročilu Gašper, Miha in Boltežar. Modri z Vzhoda so razglasili novico o Jezusovem rojstvu. Ta dan lahko svoj dar (trikraljevska akcija) namenite za misijo­narje v posebno nabir­ko ob vhodu.

Nedelja Jezusovega krsta v Jordanu je po Gospodovem razglašenju (letos 7. 1.); z njo se že zaključi božični čas.