Avtor: zujelsane Objavljeno: 25. 12. 2023

Oznanila - 24. december 2023

4. adventna nedelja

»Glej, spočela boš in rodila sina, in daj mu ime Jezus. Ta bo velik in se bo imenoval Sin Najvišjega.« (Lk 1,31-32)

BLAGOSLOVLJENE BOŽIČNE PRAZNIKE

4. adventna nedelja

kvatrna nedelja

sv. Adam in Eva, prastarši

SVETI VEČER

+ Marija Udovič, 8. dan, Su 15
     ► kvatre: blagoslov grobov

Jelšane ob 24.00    ► »ofer«
  za vse žive in rajne obeh župnij

BOŽIČ

Gospodovo rojstvo

v čast Materi Božji v dober namen
     Jelšane 29 a

sv. Štefan
diakon, prvi mučenec

+ Roman Stopar, 30. obl., Do. 20

sv. Janez
apostol, evangelist

Sušak ob 15.00 – SHOD

za vse žive in rajne vaščane

sv. Nedolžni otroci
mučenci

+ Vinko Ujčič, 1. obl., Vel. Brdo 58

sv. David, kralj

sv. Tomaž Becket, škof, m.

+ Franc Udovič, Dolenje 18

sv. Feliks I.
papež

v zahvalo, Novokračine 19

SVETA DRUŽINA

sv. Silvester, papež

za vse žive in rajne obeh župnij

Molitev za novega škofa

Molitev v božičnem času

Zdrava, o nebes Kraljica,
zdrava, angelov Gospa.
Zdrava, korenina, zdrava, vrata,
iz tebe svetu Luč je prisijala.
O veseli se, Devica slavna,
nad vse krasna,
bodi zdrava, o prelepa,
prosi za nas Kristusa.

Molitveni namen za december 2023 je za invalide: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središču pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene pro­grame, ki bi cenili njihovo dejavno ude­ležbo.«

Kvatre. Četrta adventna nedelja, danes, 24. 12., je kvatrna, zato je današnja nabirka pri maši namenjena za vzdrževanje bogo­slovcev in pomoč duhovnikom.

Sveti večer je že danes, 24. 12., zvečer: spodobi se skupna družinska molitev ob jaslicah s prošnjo za blagoslov hiše.

Božič je slovesni praznik rojstva Jezusa, našega Gospoda in Odrešenika. Zato naj odmeva: »Slava Bogu na višavah in na zemlji mir ljudem.«

Šolarji. V šolskih počitnic ni verouka. Vsi šolarji pa ste lepo vabljeni, da pridete k prazničnim mašam in k jaslicam prine­sete svoj dar Adventne akcije za revne otroke v misijonih.

Božična poslanica škofov (odlo­mek): »Dete nam je rojeno, sin nam je dan. Ob­last je na njegovih ramah, imenu­je se: čudoviti svetovalec, močni Bog, Večni Oče, Knez miru« (Iz 9,5). Če kdaj, nam je v tem času treba slišati zagotovilo, da je naš Bog gospodar zgodovine, da svojega ljudstva ne zapusti. Vsem držav­ljanom naše domo­vine, dragim rojakom po svetu in vsem, ki v različnih stiskah kličejo po Božji pomoči, voščimo, da bi se okrepili in utrdili v prepričanju, da je Je­zus Kristus učlove­čeni Božji Sin tisti most, ki edini zmore povezati bregove in okope, ki smo jih zgradili drug proti drugemu. Sa­mo po njem z brega miru in večnosti priteka do nas hrana novega življenja: spoštovanje, odpuščanje in ljubezen. Da bi se okrepili s to hrano v teh prazničnih dneh. Kristus se je rodil za nas vse. Veselimo se!