Avtor: zujelsane Objavljeno: 17. 12. 2023

Oznanila - 17. december 2023

3. adventna nedelja

Janez Krstnik je dejal: »Jaz sem glas vpijočega v puščavi: zravnajte Gospodovo pot, kakor je rekel prerok Izaija.« (Jn 1,23)

3. adventna nedelja

sv. Janez de Matha, red. ust.

za vse žive in rajne obeh župnij

Premila Mati Zveličarjeva,
odprta vrata nebeška
in morska zvezda,
pomagaj ljudstvu, ki je padlo,
pa želi vstati.
Ob angelovem oznanjenju
si svojega Stvarnika čudežno spočela
in ostala devica prej in slej,
usmili se grešnikov.

Molitveni namen za december 2023 je za  invalide: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središču pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene pro­grame, ki bi cenili njihovo dejavno ude­ležbo.«

Advent se je v četrtek že prevesil v drugo polovico, ostaja še ta teden, ki je nepo­sredna priprava pred božičnim praznova­njem in naj bo zares bogata duhovna priprava. Še naprej naj nas spremljajo zgledi Marije, svetega Jožefa, Janeza Kr­stnika in besede preroka Izaija.

O-odpevi so od 17. de­cembra v Molitve­nem bogoslužju pred Marijinim hvalospe­vom (Moja duša), pri maši pa pri vzkliku aleluja pred evange­lijem. So znameniti in povzemajo misli Svetega pisma. Naj bo­do tudi nam spodbuda za molitev in razmislek o Gospodu, ki prihaja:
17. dec.: O Modrost, ki si izšla iz ust Najvišjega, ki segaš od kraja do kraja ter krepko in blago vse urejaš: pridi in uči nas pota ra­zumnosti.
18. dec.: O Gospod in Voditelj Izraelove hiše, ki si se Mojzesu prikazal v gorečem grmu in mu dal na Sinaju zapo­vedi: pridi in nas reši z odprto roko.
19. dec.: O Korenina Jesejeva, ki si v zname­nje ljudstvom in pred teboj bodo umolknili kralji in te narodi molili: pridi in nas reši, nikar več ne odlašaj.
20. dec.: O Ključ Davidov in žezlo Izraelove hiše, ki odpreš in nihče ne zapre, zapreš in nihče ne odpre: pridi in reši iz ječe jetnika, ki sedi v temi in smrti senci.
21. dec.: O Vzha­jajoči, svit večne luči in sonce pra­vice: pridi in razsvetli vse, ki sedijo v temi in smrtni senci.
22. dec.: O Kralj narodov, in vsem zaželeni, ter vogelni kamen, ki obo­je združuješ v eno: pridi in reši člo­veka, ki si ga iz prsti naredil.
23. dec.: O Ema­nuel, kralj in naš zakonoda­jalec, priča­kovanje narodov in njih rešitelj: pridi in nas reši, Gospod, naš Bog.