Avtor: zujelsane Objavljeno: 19. 11. 2023

Oznanila - 19. november 2023

»V malem si bil zvest, čez veliko te bom postavil. Vstopi v veselje svojega gospodarja!« (Mt 25,21)

sv. Abdija, prerok
dan revnih, teden zaporov

+ + starši Udovič, Jelšane 14

sv. Edmund
kralj

+ starši Ivan in Ana

darovanje Device Marije

maša v Podgrajah

sv. Cecilija
devica, mučenka
zavetnica cerkvene glasbe

za vse žive in rajne pevce

sv. Klemen I.
papež, mučenec

+ Gianpietro Saffi in Catarina
     Silvestri, Dolenje 9

sv. Andrej Dung-Lac
in drugi vietnamski mučenci

+ Iskra in Šuštar

sv. Katarina Aleksandrijska
devica, mučenka

+ Valerija Udovič, 30. dan

Kristus kralj vesoljstva

sv. Leonard Portomavriški
začetek tedna Karitas

vsi živi in rajni obeh župnij

nedelja, 3. 12. – 1. adventna nedelja, nedelja Karitas

Molitev za novega škofa

Molitev tedna zaporov
Gospod, Ti daješ svobodo vsem ljudem. Molimo za vse ljudi v zaporih.
Razlomi vse obstoječe vezi strahu in osamljenosti.
S svojo ljubeznijo podpiraj zaprte, njihove družine in prijatelje, zaposlene v zaporih in vse, ki zanje skrbijo.
Ozdravljaj vse, ki so jih ranila dejanja drugih, še posebej žrtve kaznivih dejanj.
Pomagaj nam, da si bomo odpuščali, ravnali pravično, ljubili usmiljenje in v ponižnosti hodili
skupaj s Kristusom v njegovi moči in z njegovim Duhom danes in vsak dan. Amen.

Molitveni namen za november 2023 je za  papeža: »Molimo za papeža, da bi z izpolnjevanjem svojega poslanstva še naprej v veri, s pomočjo Svetega Duha spremljal zaupano mu čredo.«

Sedmi svetovni dan revnih oz. ubogih (19. 11. 2023) nosi naslov: »Če vidiš si­romaka, ne odvrni svojega obličja od njega« (Tob 4,7). Preizkušeni oče Tobit, ki je pogumno opravljal dobra dela in pri tem izgubil vid, pred smrtjo naroča sinu Tobiju: »Vsem, ki ravnajo pravično, po­magaj iz usmiljenja s tem, kar premoreš. Ne bodi malenkosten, kadar daješ milo­ščino!« (Tob 4,7) Vera nas uči, da je vsak ubog človek božji sin ali hči ter da je v njem prisoten Kristus. »Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili« (Mt 25,40). Naj nam ta Svetovni dan ubogih pomaga, da »ne bomo odvrnili svojega obličja od siroma­ka«, ampak da bo naš pogled vedno usmerjen k Bogu in človeku.

Pevke in pevci. Ob godu sv. Cecilije iskrena hvala vsem, ki v cerkvi pojete.

Darovanje Device Marije (21. 11.) Ne­svetopisemska knjiga Jakobov proto­evangelij poroča, da sta Marijina starša Joahim in Ana izpolnila zaobljubo in hčer­ko že v zgodnjem otroštvu pripeljala v tempelj, kjer je ostala do zaroke.

Sveta Katarina (25. 11.) Aleksandrijska (ker je bila tam doma) ali Sinajska (ker je tam pokopana), iz bogate kraljevske dru­žine, je vse svoje življenje, znanje in modrost posvetila Kristusu, celo za ceno mučeniške smrti okrog leta 300.