Avtor: zujelsane Objavljeno: 5. 11. 2023

Oznanila - 5. november 2023

zahvalna nedelja

»Največji med vami naj bo vaš strežnik. Kdor se bo poviševal, bo ponižan, in kdor se bo poniževal, bo povišan.« (Mt 23,11-12)

zahvalna nedelja

3. 12. – 1. adventna nedelja, nedelja Karitas

Molitev za novega škofa

Molitev – zahvala
Tebe Boga hvalimo, * tebe Gospoda po­veličujemo. Tebe večnega Očeta * časti vsa zemlja. Tebi vsi angeli, * tebi nebesa in vse oblasti, tebi kerubi in serafi * ne­prenehoma prepevajo: Svet, svet, svet si ti, * Gospod, Bog vsega stvarstva. Polna so nebesa in zemlja * veličastva tvoje slave. Tebe hvali * apostolov slavni zbor, tebe prerokov * hvalevredno število, tebe mučencev * sijajna vojska. Tebe po vsej zemlji * slavi sveta Cerkev: Očeta * nes­končnega veličastva, častitega tvojega Sina, * pravega in edinega; in Svetega Duha * Tolažnika. Ti, Kristus, * kralj veli­častva, ti si Očetov * večni Sin. Ti se nisi branil učlovečenja v telesu Device, * da si odrešil človeka. Ti si premagal želo smrti * in vernim odprl nebeško kraljestvo. Ti sediš na desnici Božji * v slavi Očetovi. Da prideš kot sodnik sodit, * verujemo. Tebe torej prosimo, pridi na pomoč svo­jim služabnikom, * ki si jih odkupil z dragoceno krvjo. Daj, da bomo v večni slavi * prišteti tvojim svetim.

Molitveni namen za november 2023 je za  papeža: »Molimo za papeža, da bi z izpolnjevanjem svojega poslanstva še naprej v veri, s pomočjo Svetega Duha spremljal zaupano mu čredo.«

Verouk. Za razrede, ki jih poučuje gospa katehistinja, ta teden ni verouka; za 9. r. je verouk po novem v petek ob 14.00.

Zahvalna nedelja je v Cerkvi na Sloven­skem vsako leto na nedeljo po prazniku vseh svetih, torej danes, 5. novembra 2023: je dan zahvaljevanja za letino in pridelke, ki jih je dala narava, pa tudi za druge materialne in duhovne darove. Najvišja oblika zahvale je sveta maša, saj se Bogu zahvaljujemo za vse, kar smo in kar imamo; evharistija pomeni zahvala.

V naši župniji zahvalni nedelji pridružu­jemo zahvalo za leta zakonskega življe­nja in prosimo za blagoslov zakoncev.

Nabirka zahvalne nedelje je v celoti namenjena za vzdrževanje duhovniške­ga Petrovega doma v Šempetru. Je tudi znamenje zahvale za trud in delo teh duhovnikov, tudi našega g. Petra Pipana.

Župnik se zahvaljujem vsem, ki z molit­vijo in darovi vzdržujete župnijo in župni­ka, ki svoj čas namenite za delo v župniji in za sodelovanje pri bogoslužju.