Avtor: zujelsane Objavljeno: 29. 10. 2023

Oznanila - 29. oktober 2023

obletnica posvetitve župnijske cerkve

»Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem.« To je največja in prva zapoved. (Mt 22,37-38)

žegnanjska nedelja

zahvalna nedelja

sv. Zaharija in Elizabeta

► blagoslov zakonskih jubilantov

Molitev za novega škofa: O Bog, večni pastir, skrbno in neprestano vodiš svoje ljudstvo. V svoji neskončni dobroti daj svoji Cerkvi v Kopru takšnega pastirja, ki bo zaradi svetosti tebi ugajal, za nas pa goreče skrbel. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molitev za sinodo (4. – 29. 10.) Molimo za Cerkev, ki stopa po sinodalni poti: naj evangelij v njej živi in deluje in naj v njej vsi najdejo svoj prostor, zaslišijo besedo, sprejmejo upanje.

Molitveni namen za oktober 2023 je za  sinodo: »Molimo za Cerkev, da bi spreje­la poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Sve­temu Duhu na obrobja sveta.«
Molitveni namen za november 2023 je za  papeža: »Molimo za papeža, da bi z izpolnjevanjem svojega poslanstva še naprej v veri, s pomočjo Svetega Duha spremljal zaupano mu čredo..«

Oktober – mesec rožnega venca. Vsi lepo vabljeni k molitvi.

Žegnanjska nedelja, danes, 29. oktobra 2023, je spomin posvetitve župnijske cerkve in izraz hvaležnosti dobrotnikom.

Romanje na Trsat je že danes, 29. 10. Odhod ob 13.30, Dolenje, Jelšane.

Sinoda v Rimu se danes, v nedeljo, 29. 10., zaključuje. Naj nas Sveti Duh vodi pri razločevanju in prepoznavanju, kaj Gos­pod danes želi od svoje Cerkve.

Med počitnicami ni verouka, zelo pa vabim k mašam in molitvi na pokopališču.

Jesenske delavnice na ŠGV, ponedeljek, 30. 10., več na plakatu in na www.sgv.si.

Vsi sveti (1. 11.) je slovesni in zapove­dani praznik, tj. kakor nedelja, spomin na množico vseh, ki so že pri Bogu.

Spomin vseh vernih rajnih (2. 11.), dan prej je blagoslov grobov, tisti dan pa maša in molitev za rajne ob grobu.

Popolni odpustek nam v prvih osmih dneh novembra Cerkev naklanja za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne, prav tako tudi v vseh cerkvah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu ter zmolimo po namenu svetega očeta  vero, očenaš in zdravamarijo. – Popolni odpustek lahko namenimo pokojnim, da bi bili po očiščenju v vicah čimprej deležni večne sreče v nebesih.

Srečanje zakonskih jubilantov (5. 11.), na zahvalno nedeljo: Vabljeni vsi zakon­ski jubilanti z obletnicami na 5 in 10 k maši ob 10.30 in k blagoslovu med mašo.