Avtor: zujelsane Objavljeno: 22. 10. 2023

Oznanila - 22. oktober 2023

misijonska nedelja

Tedaj jim je Jezus rekel: »Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega.« (Mt 22,21)

misijonska nedelja

za žive in rajne obeh župnij

► ob 13.30 romanje na Trsat

1. 11., vsi sveti: maša ob 10.30, blagoslov rajnih ob 11.30;
2. 11., verni rajni: maša ob 9.00 v pokopališki kapeli, ob 17.00 v župnijski cerkvi.

Molitev za novega škofa

Molitev za sinodo (4. – 29. 10.)
Molimo za Cerkev, ki stopa po sinodalni poti: naj evangelij v njej živi in deluje; naj bo Božji vinograd, ki ga Oče spreminja v kraj rasti; naj v njej vsi, ki iščejo smisel življenja, najdejo svoj prostor, zaslišijo besedo, sprejmejo upanje.

Molimo za škofe in vse udeležence sino­de, da bi iz njihovega poslušanja Svetega Duha izvirali predlogi, v katerih bomo vsi mi, vse Božje ljudstvo, začutili, da smo skupaj udeleženi v življenju Cerkve in da bi nato živo in privlačno pričevali o no­vosti, ki jo evangelij prinaša v svetu.

Papeževa svetovna mreža molitve
Molitveni namen za oktober 2023 je za  sinodo: »Molimo za Cerkev, da bi spreje­la poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Sve­temu Duhu na obrobja sveta.«

Oktober – mesec rožnega venca. Vsi smo lepo vabljeni, da doma in tudi skupaj v cerkvi ob molitvi rožnega venec premiš­ljujemo dogodke odrešenja: v veselem delu iz Jezusovega otroštva, v svetlem iz oznanjevanja in delovanja, v žalostnem iz trpljenja in v častitljivem iz časa po vstajenju. Tako si ustvarjamo Božje oko­lje, v katerem nam Bog lahko zelo oseb­no spregovori. Molimo tudi za mir.

Misijonska nedelja, danes, 22. oktobra 2023. Papež vabi: »Goreča srca, noge na poti.« Molitev in darovi za misijone. Tudi današnja nabirka je za misijone.

Sinoda v Rimu: od srede, 4. oktobra, do nedelje, 29. oktobra traja 16. škofovska sinoda z naslovom »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. – Vsi smo lepo vabljeni k molitvi, da bi Sveti Duh vse zbrane na sinodi in nas vodil pri razločevanju, da bomo prepoznali, kaj Gospod danes želi od svoje Cerkve.

Post in molitev za mir. Papež Frančišek: »Odločil sem se, da petek, 27. oktobra, razglasim za dan posta, molitve in pokore. Toliko vojnih front je že izbruhnilo. Naj orožje utihne, naj se sliši klic ubogih po miru, ljudi, otrok, bratov in sester! Vabim vse brate in sestre različnih krščanskih veroizpovedi, pripadnike drugih religij in vse, ki jim je mar za mir na svetu, da se po svoji presoji pridružijo in sodelujejo pri molitvi za mir.«

Romanje na Trsat: prihodnjo nedeljo, 29. 10. Prijave še to nedeljo, 22. 10. Lepo vabljeni.  Odhod ob 13.30.