Avtor: zujelsane Objavljeno: 15. 10. 2023

Oznanila - 15. oktober 2023

»Veliko je namreč poklicanih, a malo izvoljenih.« (Mt 22,14)

sv. Terezija Velika (Avilska)
karmeličanka, cer. učiteljica

+ Ankica Udovič, 30. dan
     Jelšane 14 a

sv. Marjeta Marija Alakok
devica, redovnica

+ + Čekada in Ujčič

sv. Ignacij Antiohijski
škof, mučenec

maša v Trpčanah

sv. Luka
evangelist

maša v Zabičah

sv. Pavel od Križa, duhovnik

sv. Janez idr. kanadski m.

maša v Podgrajah

sv. Rozalina, redovnica
Božji služabnik Anton Strle, duh.

maša v Trpčanah

sv. Uršula

devica, mučenka

+ Franc in Vera Zucconi

misijonska nedelja

sv. Janez Pavel II., papež

za žive in rajne obeh župnij
         nabirka za misijone

Molitev za škofa:

Molitev za sinodo (4. – 29. 10.):
Molimo za mlade, za iskalce resnice in pričevanja, konkretnega življenjskega  iz­kustva in duhovnosti, da bi se zaradi sinodalne poti čutili vedno bolj vključeni v življenje in poslanstvo Cerkve sredi izzi­vov današnjega sveta ter da bi z navdu­šenjem, ki ga nosijo v sebi, mnogim dajali upanje, ki izvira iz srečanja z Jezusom.
Molimo za nas, ki smo zbrani v molitvi, duhovno povezani s skupnostmi kristja­nov po vsem svetu; ko bomo okusili Go­spodovo dobroto, ki prihaja k vsakemu od nas v Jezusovem telesu in krvi, naj od Njega prejmemo nov pogled na bližnjega in postanemo priče brezplačnega daro­vanja za ljudi v svetu, v katerem živimo.

Molitveni namen za oktober 2023 je za  sinodo: »Molimo za Cerkev, da bi spreje­la poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Sve­temu Duhu na obrobja sveta.«

Oktober – mesec rožnega venca. Vsi smo lepo vabljeni, da doma in tudi skupaj v cerkvi ob molitvi rožnega venec premiš­ljujemo dogodke našega odrešenja. Rož­ni venec je molitev ponavljanja, saj kar 50-krat ponovimo molitev zdravamarija v enem samem delu rožnega venca. Zdi se, da se to ne ujema z mislijo sodobnega človeka. Toda molitev rožnega venca ni podajanje informacij, ampak ustvarjanje Božjega okolja, v katerem mi lahko Bog zelo osebno spregovori.

Misijonska nedelja bo prihodnjo nedeljo, 22. oktobra 2023. Vabi nas k molitvi in darovom za misijone. Nabirka prihodnje nedelje bo v celoti za misijone.

Danes (15. 10.) goduje znana cerkvena učiteljica, karmeličanka sv. Terezija Veli­ka ali Ávilska. V petek je 20-letnica smrti Božjega služabnika Antona Strleta, pro­fesorja teologije v Ljubljani. Prihodnjo nedeljo je god papeža Janeza Pavla II. in hkrati 45-letnica izvolitve za papeža.

Sinoda v Rimu: od srede, 4. oktobra, do nedelje, 29. oktobra traja 16. škofovska sinoda z naslovom »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. – Vsi smo lepo vabljeni k molitvi, da bi Sveti Duh vse zbrane na sinodi in nas vodil pri razločevanju, da bomo prepoznali, kaj Gospod danes želi od svoje Cerkve.

Romanje na Trsat: v nedeljo, 29. 10. Prijave čim prej. Lepo vabljeni.