Avtor: zujelsane Objavljeno: 8. 10. 2023

Oznanila - 8. oktober 2023

»Nazadnje je poslal k njim svojega sina, rekoč: Mojega sina bodo spoštovali.« (Mt 21,37)

sv. Pelagija, devica, mučenka

teden za življenje

za vse žive in rajne obeh župnij
         krst: Lenart

sv. Abraham in Sara
očak in njegova žena

+ Štefanija Surina, 8. dan

sv. Danilo
škof

+ Marija Šuštar

sv. Janez XXIII.

Papež

sv. Maksimilijan Celjski
mučenec

+ Lenka Iskra, 8. dan
     Reka

sv. Gerald
vitez

+ Danilo in starši Kalister

sv. Kalist
papež, mučenec

sv. Terezija Velika (Avilska)
karmeličanka, cer. učiteljica

+ Ankica Udovič, 30. dan
     Jelšane 14 a

Molitev za škofa:

Molitev za sinodo (4. – 29. 10.):
† Molimo za škofe in vse udeležence sino­de, da bi iz njihovega poslušanja Svetega Duha izvirali predlogi, v katerih bomo vsi mi, vse Božje ljudstvo, začutili, da smo skupaj udeleženi v življenju Cerkve in da bi nato živo in privlačno pričevali o novos­ti, ki jo evangelij prinaša v svetu.
† Molimo za teologe: naj svoj prispevek k delu sinode oblikujejo tako, da bodo pri­sluhnili modrosti in razodetju, in naj s tem pripomorejo, da se bo dar vere spremenil v življenje vsega Božjega ljudstva.

Molitveni namen za oktober 2023 je za  sinodo: »Molimo za Cerkev, da bi spreje­la poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Sve­temu Duhu na obrobja sveta.«

Oktober – mesec rožnega venca. Vsi smo lepo vabljeni, da doma in tudi skupaj v cerkvi ob molitvi rožnega venec premiš­ljujemo dogodke našega odrešenja. Rož­ni venec je molitev ponavljanja, saj kar 50-krat ponovimo molitev zdravamarija v enem samem delu rožnega venca. Zdi se, da se to ne ujema z mislijo sodobnega človeka. Toda molitev rožnega venca ni podajanje informacij, ampak ustvarjanje Božjega okolja, v katerem mi lahko Bog zelo osebno spregovori.

Sinoda v Rimu: v sredo, 4. oktobra, je papež odprl 16. škofovsko sinodo z nas­lovom »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. Trajala bo do ne­delje, 29. oktobra. Vsi smo lepo vabljeni, da molimo in kličemo Svetega Duha, ki naj nas vodi pri razločevanju, da bomo prepoznali, kaj Gospod danes želi od svoje Cerkve.

Teden za življenje (8. – 15. 10.) pod naslovom: Povzdignimo dar življenja. Naj spomni in poudari, da je življenje dar, katerega vrednost je tako velika, da je ni mogoče natančno opisati z besedami ali ovrednotiti s številkami. Ni ga mogoče kupiti ali odkupiti. Ničesar nismo storili, da bi si ga zaslužili. Mi smo prejemniki in še vedno zahtevamo, kot da smo upra­vičeni. Kljub vsemu pa je vsakemu od nas dan brezplačno in milostno. [Več ...]

Romanje na Trsat: v nedeljo, 29. 10. Prijave čim prej. Lepo vabljeni.