Avtor: zujelsane Objavljeno: 1. 10. 2023

Oznanila - 1. oktober 2023

»Janez je namreč prišel k vam po poti pravičnosti in mu niste verjeli, cestninarji in nečistnice pa so mu verjeli. Vi ste to videli in se tudi pôtlej niste skesali, da bi mu verjeli.« (Mt 21,32)

sv. Terezija Deteta Jezusa

prvi petek

dopoldne: obhajilo na domu

maša v Zabičah

začetek priprave na krščanski zakon

Rožnovenska Mati Božja
prva sobota

+ Helena Predarski, Jelšane 31

sv. Pelagija, devica, mučenka

teden za življenje

za vse žive in rajne obeh župnij
          krst: Lenart

Molitev za škofa:

Molitev za sinodo (4. – 29. 10.):

Molimo za Cerkev, ki bo kmalu nastopila nov korak sinodalne poti; evangelij, ki je v njej živ in deluje, naj jo, tako kot vinog­rad, o katerem govori Jezus v evangeljski priliki, spremeni v kraj rasti, v katerem bodo vsi tisti, ki iščejo smisel življenja, našli svoj prostor, zaslišali besedo, spre­jeli upanje.

Molitveni namen za oktober 2023 je za  sinodo: »Molimo za Cerkev, da bi spreje­la poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Sve­temu Duhu na obrobja sveta.«

Oktober – mesec rožnega venca. Vsi smo lepo vabljeni, da doma in tudi skupaj v cerkvi ob molitvi rožnega venec premiš­ljujemo dogodke našega odrešenja.

Sveta Terezija Deteta Jezusa (1. 10.), se je rodila 2. januarja 1873 v Franciji, zelo mlada je postala redovnica karme­ličanka. Napisala je knjigo Povest duše. Ostaja učiteljica preproste pobožnosti, molitve in žrtve za misijone, cerkvena učiteljica. Umrla je 30. septembra 1897. Upodablja jo kip ob desnem stranskem oltarju v naši župnijski cerkvi.

Sveti Frančišek (4. 10.), rojen v Assisiju v Umbriji leta 1182, je sveto in preprosto živel in oznanjal evangelij, ustanovil red manjših bratov, danes so to frančiškani, minoriti in kapucini, ter skupaj s sv. Klaro tudi red klaris; pozneje so iz te karizme vzniknili še drugi redovi in svetni red. Prejel je znamenja Kristusovih ran. Umrl je v Assisiju pri »Porcijunkuli« leta 1226.

Sinoda v Rimu: v sredo, 4. oktobra, bo papež odprl prvo zasedanje 16. rednega generalnega zasedanja škofovske sino­de z naslovom »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. Brez molitve ne bo sinode. Vsi smo torej poklicani, da molimo in kličemo Svetega Duha, ki naj nas vodi pri razločevanju, kaj Gospod danes želi od svoje Cerkve.

Pohod za življenje bo v Ljubljani, v soboto, 7. oktobra, z naslovom: »Življe­nje je zakon!« Teden za življenje pa bo od nedelje, 8., do 15. oktobra z naslovom: »Povzdignimo dar življenja.«

Romanje na Trsat: v nedeljo, 29. 10. Vabljeni.