Avtor: zujelsane Objavljeno: 3. 09. 2023

Oznanila - 3. september 2023

»Če hoče kdo iti za menoj, naj se odpove sebi in vzame svoj križ ter hodi za menoj.« (Mt 16,24)

angelska nedelja

sv. Gregor Veliki

Teden vzgoje

za vse žive in rajne obeh župnij

blagoslov šolarjev in šolskih torb
kratko srečanje za starše šolarjev

sv. Mojzes
prerok

za zdravje bivšega žup. g. Petra
    po namenu darovalk, Jelšane

za vse žive in rajne obeh župnij

Molitev za škofa:

Molitev k Mariji:
Spomni se, o premila Devica Marija, da še nikdar ni bilo slišati, da bi bila ti koga zapustila, ki je pod tvoje varstvo pribežal, tebe pomoči prosil in se tvoji priprošnji priporočal. S tem zaupanjem hitimo k tebi, o devic Devica in mati; k tebi prihajamo in pred teboj vzdihujoči grešniki klečimo. Nikar ne zavrzi, o mati Besede, naših besed, temveč milostno nas poslušaj in usliši. Amen.

Molitveni namen za september 2023: Za ljudi, ki živijo na družbenem robu. »Mo­limo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, insti­tucije ne bi nikoli pozabile in da jih družba ne bi imela za odvečne.«

Sveta Mati Terezija (5. 9.) se je rodila 26. avg. 1910 kot Agnes Ganxhe v albanski družini v Skopju; redovnica, mati revežev, umrla 5. 9. 1997 v Kalkuti, v Indiji.

Rojstvo Device Marije (8. 9.) ali mali šmaren izvira iz Jeruzalema, kjer je bila Marija rojena v bližini templja. Danes je ta spomin v kapeli pod baziliko svete Ane.

Teden vzgoje, od 1. do 7. septembra, je že 6. po vrsti, organizira ga Društvo katoliških pedagogov Slovenije v pove­zavi s Komisijo za šolstvo pri Škofovski konferenci in Katehetskim uradom; letos pod naslovom: Strpnost, spoštovanje, sodelovanje. Več na: www.dkps.si.

Začetek veroučnega leta je z današnjo nedeljo: sveta maša, poseben blagoslov šolarjev in njihovih šolskih torb, po maši še kratko srečanje za starše in otroke.

Urnik verouka še ni določen. Ta teden samo dve srečanji, obe v sredo, prvo ob 15.00 za  4., 5., 6. razred; uro pozneje, ob 16.00, pa 1., 2., 3. ter 7., 8., 9. razred. Vsi prejmete Bogoslužne zvezke, od 4. do 9. razreda tudi priložnost za spoved.

Dekanijsko romanje na Sveto Goro na molitveni dan za duhovne poklice bo to soboto, 9. septembra. Prijave samo še danes in jutri, v ponedeljek, 4. 9.

Stična 2023. Srečanje mladih slovenskih kristjanov: v soboto, 16. septembra 2023. Za udeležbo se je potrebno pravočasno prijaviti. Več na povezavi: sticna.net.
Teden mladih od 10. do 16. septembra.