Avtor: zujelsane Objavljeno: 27. 08. 2023

Oznanila - 27. avgust 2023

Dejal jim je: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« Simon Peter je odgovóril: »Ti si Kristus, Sin živega Boga.« (Mt 16,15-16)

sv. Monika
mati sv. Avguština

za vse žive in rajne obeh župnij

sv. Avguštin

v zahvalo

mučeništvo
Janeza Krstnika

vsi živi in rajni vaščani
     Sušak

sv. Gregor Veliki
papež, cerkveni učitelj

za vse žive in rajne obeh župnij

blagoslov šolarjev in šolskih torb
kratko srečanje za starše šolarjev

Molitev za škofa:

Zdrava, o nebes kraljica,
zdrava, angelov Gospa.
Zdrava, korenina, zdrava, vrata,
iz tebe svetu luč je prisijala.
O, veseli se, Devica
slavna, nad vse krasna,
bodi zdrava, o prelepa,
prosi za nas Kristusa.

Molitveni namen za avgust 2023: Za svetovni dan mladih. »Molimo, da bi Svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da bi se s svojim življenjem od­pravili na pot pričevanja evangelija.«

Molitveni namen za september 2023: Za ljudi, ki živijo na družbenem robu. »Mo­limo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, insti­tucije ne bi nikoli pozabile in da jih družba ne bi imela za odvečne.«

Sveta Monika (27. 8.) je z molitvijo in zgledom izprosila spreobrnjenje sina.

Sveti Avguštin (28. 8.), škof in eden 4 največjih cerkvenih učiteljev na Zahodu. Imenovali so ga tudi »učitelj milosti«: Božja milost ga je iz zmot privedla do spoznanja resnice in mu dala poguma, da se je od grešnosti obrnil h krepost­nemu življenju. V svojih spisih z izredno jasnostjo razlaga verski nauk. V zname­nitem spisu Izpovedi pa je z vso iskre­nostjo popisal svojo življenjsko pot.

Mučeništvo svetega Janeza Krstnika (29. 8.). S svojo osebnostjo, javnim nas­topom in mučeništvom nam je sv. Janez zgled  možatosti in poguma.

Sveti Gregor Veliki (3. 9.) je tudi eden 4 največjih cerkvenih učiteljev na Zahodu. Znan je po svojih duhovno bogatih raz­lagah Svetega pisma in navodilih za delovanje duhovnikov in škofov.

Začetek veroučnega leta je prihodnjo nedeljo s sveto mašo in posebnim blago­slovom, zato naj šolarji s seboj prinesejo tudi šolske torbe. Po maši bo še kratko srečanje za starše in otroke.

Dekanijsko romanje na Sveto Goro na molitveni dan za duhovnih poklice bo v soboto, 9. septembra. Morda bo odhod tudi od nas. Prijave čim prej ta teden.