Avtor: zujelsane Objavljeno: 13. 08. 2023

Oznanila - 13. avgust 2023

19. teden med letom

Od strahu so zavpili. Jezus pa jim  je takoj rekel: »Bodite pogumni! Jaz sem. Ne bojte se!« (Mt 14,27)

sv. Poncijan, papež, in Hipolit, duhovnik, mučenca

sv. Maksimilijan Kolbe
duhovnik, minorit, mučenec

v Zabičah

MARIJINO VNEBOVZETJE

veliki šmaren - SHOD

za vse žive in rajne obeh župnij
        pri maši darovanje za župnijo (ofer)

sv. Rok
romar, spokornik

+ + starši Surina in Jenko

sv. Evzebij
papež, mučenec

v Kuteževem

sv. Helena (Alenka)
cesarica, romarica

v Zabičah

sv. Janez Eudes
duhovnik

v Podgrajah

sv. Bernard, opat, c. učitelj
sv. Samuel, prerok

za vse žive in rajne obeh župnij

Posvetitev Mariji na praznik:
Presveta Devica Marija, ti si Jezusova mati: ti si ga pod srcem nosila, ga rodila in z njim pod križem trpela. Ti si tudi naša mati: tvoja materinska roka nas je varovala skozi vso zgodovino. Tebi izročamo sami sebe, da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca. Tebi izročamo naše družine, da bi bile odprte za življenje in bi mladim odkrivale duhovne vrednote. Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem, da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost. Tebi izročamo slovensko domovino, da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila. Tebi izročamo naše rojake po svetu, da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini. Tebi, naša Mati, se danes vsi skupaj posvetimo. Sprejmi nas v svoje varstvo in nas izroči svojemu Sinu Jezusu, našemu Odreše­niku, ki živi in kraljuje vekomaj. Amen.

Molitev za škofa:

Molitveni namen za avgust 2023: Za svetovni dan mladih. »Molimo, da bi Svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da bi se s svojim življenjem od­pravili na pot pričevanja evangelija.«

Nabirka te nedelje (13. 8.) je na pripo­ročilo naših škofov namenjena za vse, ki jih je prizadelo neurje, in bo izročena Slovenski Karitas. Seveda pa lahko tudi sami darujete še na druge načine. Iskre­na hvala za vaš dar in Bog povrni.

Marijino vnebovzetje (15. 8.), naš župnijski praznik, shod. - Drugi vati­kanski koncil pravi: »Jezusova Mati je v nebesih že poveličana po telesu in po duši in je kot taka podoba in začetek Cerkve, ki naj bo v prihodnjem veku dovr­šena; tako sveti tu na zemlji potujočemu Božjemu ljudstvu kot znamenje trdnega upanja in tolažbe, dokler ne pride Gospo­dov dan« (C 68). Marija je poleg Kristusa najbližja Bogu in najbolj upodobljena po Kristusu: v čisti, brezpogojni predanosti Bogu skozi vse življenje, posebej še v najbridkejših urah trpljenja, zato pa tudi v poveličanju, v vstajenju in vnebovzetju. Kristusova velikonočna skrivnost je v Mariji kot prvi izmed zgolj človeških oseb dosegla svoje prvo popolno uresničenje.

Sveti  Rok (16. 8.), 1295–1327, je svoje premoženje razdal ubogim in iz južne Francije romal v Rim na poti pa pomagal obolelim za kugo. Posvečen mu je desni oltar v Novokračinah.