Avtor: zujelsane Objavljeno: 30. 07. 2023

Oznanila - 30. julij 2023

»Nebeško kraljestvo je tudi podobno trgovcu, ki išče lepe bisere.« (Mt 13,45)

3. svetovni dan
starih staršev in starejših

sv. Peter Krizolog

za vse žive in rajne župljane

Dolenje ob 12.00 – SHOD

za vse žive in rajne vaščane

sv. Ignacij Lojolski

Jezusova
spremenitev na gori

sv. Oktavijan, škof

za vse žive in rajne obeh župnij

SHOD: Jelšane, Marijino Vnebovzetje, veliki šmaren, torek, 15. 8., ob 10.30.

Pod tvoje varstvo pribežimo,
o sveta Božja Porodnica, ne zavrzi naših prošenj v naših potrebah,
temveč reši nas vselej vseh nevarnosti,
o častitljiva in blagoslovljena Devica, naša gospa, naša srednica,
naša besednica!
S svojim Sinom nas spravi,
svojemu Sinu nas priporoči,
svojemu Sinu nas izroči!
Prosi za nas, sveta Božja Porodnica!
Da postanemo vredni obljub Kristusovih.

Molitev za škofa:

Molitveni namen za julij 2023: Za evha­ristično življenje. »Molimo, da bi katoli­čani v središče življenja postavljali ob­hajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati.«
Molitveni namen za avgust 2023: Za svetovni dan mladih. »Molimo, da bi Svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da bi se s svojim življenjem od­pravili na pot pričevanja evangelija.«

MIVA, dar za vozila misijonarjev, prejšnjo nedeljo in še danes. Hvala za vaš dar.

Svetovni dan starih staršev in starej­ših (30. 7. 2023). »Njegovo usmiljenje je iz roda v rod« (Lk 1,50) je misel letoš­njega 3. svetovnega dneva. Vrača nas k blagoslovljenemu srečanju med mlado Marijo in ostarelo sorodnico Elizabeto. Sveti Duh blagoslavlja in spremlja vsako rodovitno srečanje med različnimi rodovi, med starimi starši in vnuki, med mladimi in ostarelimi. Bog namreč želi, da mladi, tako kot Marija z obiskom pri Elizabeti, razveseljujejo srca ostarelih, iz njihovih življenj pa zajemajo modrost. Predvsem pa Gospod ne želi, da bi ostarele puščali same, da bi jih odrinili na rob življenja, kakor se danes žal prevečkrat dogaja.

Ignacij Lojolski (31. 7.), rojen 1491 na gradu Loyola v Baskiji kot Iñigo Lopez de Loyola. Med okrevanjem se je ob knjigah o Kristusu in svetnikih odločil za duhov­ništvo in pozneje ustanovil Družbo Jezu­sovo ali jezuite. Napisal je znamenite Duhovne vaje in razvil misel o razloče­vanju duhov. Umrl je 31. 7. 1556 v Rimu.

Sveti Janez Marija Vianney (4. 8.), rojen 1786, umrl 4. avgusta 1859, kar 41 let je bil župnik v podeželskem kraju Ars blizu Lyona, znamenit po svoji preprostosti, spokornosti, pridigah in spovedovanju. Je zavetnik župnikov.