Avtor: zujelsane Objavljeno: 23. 07. 2023

Oznanila - 23. julij 2023

»Nebeško kraljestvo je podobno kvasu, ki ga je vzela žena in ga umesila, dokler se ni vse prekvasilo.« (Mt 13,33)

sv. Brigita Švedska

za vse žive in rajne župljane

Dolenje ob 12.00 – SHOD

za vse žive in rajne vaščane

SHOD:   Jelšane, Marijino Vnebovzetje, veliki šmaren, torek, 15. 8.

Pozdravljena, Kraljica, mati usmiljenja,
življenje, veselje in upanje naše,
pozdravljena!
K tebi vpijemo izgnani Evini otroci,
k tebi zdihujemo,
žalostni in objokani v tej solzni dolini.
Obrni torej, naša pomočnica,
svoje milostljive oči v nas
in pokaži nam po tem izgnanstvu Jezusa,
blagoslovljeni sad svojega telesa.
O milostljiva, o dobrotljiva,
o sveta Devica Marija!

Molitev za škofa: O Bog, večni pastir, skrbno in neprestano vodiš svoje ljudstvo. V svoji neskončni dobroti daj svoji Cerkvi v Kopru takšnega pastirja, ki bo zaradi svetosti tebi ugajal, za nas pa goreče skrbel. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve: Molitveni namen za julij 2023: Za evha­ristično življenje. »Molimo, da bi katoli­čani v središče življenja postavljali ob­hajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati.«

IZJAVA. Slovenski škofje ostro nasprotujejo predlogu Zakona o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja. [Več...]

Krištofova nedelja (23. 7.), akcija MIVA, zahvala za srečno prevožene kilometre, dar v posebno nabirko za vozila našim misijonarjem. [Več ...] Po maši bo blagoslov vozil. Hvala za vaš dar.

Sveti Krištof (24. 7.), mučenec okrog leta 300, doma iz Likije, kjer je danes Turčija. Je zgled zvestobe Kristusu in gostoljubne pomoči popotnikom.

Sveti Jakob Starejši (25. 7.), apostol, brat sv. Janeza Apostola in Evangelista, Zebedejev sin. Je kot prvi od apostolov pretrpel mučeniško smrt v Jeruzalemu okrog leta 40. Pred tem je oznanjal v Hispaniji, zato je danes znamenita božja pot v Komposteli v severozahodni Španiji.

Sveta Ana in sveti Joahim (26. 7.), sta starša Device Marije in torej Jezusova stara starša ter prav zato zavetnika starih staršev in drugih starejših oseb. Ta spo­min je leta 2021 uvedel papež Frančišek na nedeljo po njunem godu. [Več ...]

Sveti Gorazd, Kliment Ohridski (27. 7.) idr. učenci svetih bratov Cirila in Metoda so okrog leta 900 kljub hudemu prega­njanju zvesto in zavzeto nadaljevali z oznanjevanjem med našimi predniki.

Sveta Marta, Marija in Lazar (29. 7.) so brat in sestri, doma iz Betanije, Jezusovi učenci in prijatelji, zgled vere v Kristusa in gostoljubja do Učitelja in njegovih učencev. Prej je bil na ta dan god sv. Marte, zdaj pa že nekaj let god vseh treh.