Avtor: zujelsane Objavljeno: 25. 06. 2023

Oznanila - 25. junij 2023

»Ne bojte se tistih, ki umorijo telo, duše pa ne morejo umoriti. Bojte se rajši tistega, ki more dušo in telo pogubiti v pekel!« (Mt 10,28)

sv. Doroteja, mati, mistikinja

za žive in rajne obeh župnij

Sušak ob 12.00 – SHOD
    za vse žive in rajne vaščane

sv. Ciril Aleksandrijski

nedelja Slovencev po svetu

za žive in rajne obeh župnij

Molitev za škofa:

Papeževa svetovna mreža molitve.

Molitveni namen za junij 2023: Za odpra­vo mučenja. »Molimo, da bi se medna­rodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in zagotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«

Molitveni namen za julij 2023: Za evha­ristično življenje. »Molimo, da bi katoli­čani v središče življenja postavljali ob­hajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati.«

Shod v Sušaku danes, 25. 6., ob 12. uri.

Diakon. Danes, 25. junija, ob 16. uri, bo v župnijski cerkvi sv. Jurija v Mirnu v diakona posvečen g. Mel Kovic. Molimo zanj in za nove duhovne poklice.

Petrov novčič (29. 6.) je starodavna nabirka Cerkve za naslednika apostola Petra, s katero papež podpira karitativna dela v najrevnejših predelih Katoliške Cerkve. Hvala vsem tudi za ta vaš dar.

Sveti Peter in Pavel (29. 6.), slovesni praznik obeh apostolov. Peter je bil ribič iz Betsajde ob Galilejskem jezeru in je najprej vodil Cerkev v Jeruzalemu, poz­neje v Antiohiji in od leta 42 v Rimu. Vernikom v Mali Aziji je poslal dve pismi in življenje sklenil z mučeništvom v Rimu. Apostol Pavel se je rodil okrog leta 10 po Kr. v Tarzu, v provinci Kilikiji. Bil je rimski državljan, Jud, farizej, versko izobražen v Jeruzalemu; najprej je kristjane preganjal, po spreobrnjenju pa oznanjal evangelij na 3 misijonskih potovanjih in napisal 14 pisem. Usmrtili so ga v Rimu leta 67.