Avtor: zujelsane Objavljeno: 19. 06. 2023

Oznanila - 18. junij 2023

Tisti čas je Jezus zagledal množice. Zasmilile so se mu, ker so bile izmučene in razkropljene kakor ovce, ki nimajo pastirja. (Mt 9,36)

sv. Gregor Janez Barbarigo škof

za žive in rajne obeh župnij

Nova vas ob 12.00 – SHOD
    v zahvalo Bogu in dobrotnikom cerkve

sv. Nazarij

Sušak ob 12.00 – SHOD
    za vse žive in rajne vaščane

Molitev za sinodo:
Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbra­ni v Tvojem imenu. Samo Ti nas vodi, bodi doma v naših srcih; pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej. Šibki smo in grešni: ne dopusti, da bi širili nered. Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja. Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili večnemu življe­nju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti. Vse to Te pro­simo, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času, v občestvu z Očetom in Sinom na vekov veke. Amen.

Molitev za škofa:

Papeževa svetovna mreža molitve. Molitveni namen za junij 2023: Za odpra­vo mučenja. »Molimo, da bi se medna­rodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in zagotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«

Shod v Sušaku. Na praznik rojstva sv. Janeza Krstnika, bo v soboto, 24. junija, ob 19. uri sveta maša, prav tako tudi naslednji dan, v nedeljo, ob 12. uri. Lepo vabljeni.

Sveti Janez Krstnik goduje v soboto, 24. junija. Evangelist Luka poroča, kako je Bog po angelu naznanil očetu Zahariju Janezovo rojstvo pol leta preden je Mariji iz Nazareta oznanil učlovečenje Jezusa, Božjega Sina. V obeh primerih je Božji poslanec določil tudi ime otroka, s katerim je nakazano njegovo poslanstvo: ime Janez, po hebrejsko Johanan, nam­reč pomeni Bog je milostljiv. Janezu pravimo Krstnik zato, ker je oznanjal krst spokornosti in je tiste, ki so se s pokoro hoteli pripraviti na Odrešenikov prihod, krščeval v reki Jordan; predvsem pa je dobil vzdevek Krstnik zato, ker je krstil Jezusa in ga pri tem razglasil za obljub­ljenega Mesija. Poleg Jezusovega in Marijinega rojstva slavimo samo še rojs­tvo Janeza Krstnika. [Več ...]

Bolni in ostareli. V soboto, 24. junija, bo tradicionalno romanje bolnih in ostarelih na Brezje; prevoz tudi v organizaciji naše Dekanijske Karitas.

Diakon. V nedeljo, 25. junija, ob 16. uri, bo v župnijski cerkvi sv. Jurija v Mirnu v diakona posvečen g. Mel Kovic. Molimo zanj in za nove duhovne poklice.