Avtor: zujelsane Objavljeno: 11. 06. 2023

Oznanila - 11. junij 2023

Jezus je zagledal moža, imenovanega Matej, ki je sedel pri mitnici, in mu je rekel: »Hôdi za menoj!« (Mt 9,9)

sv. Barnaba, apostol

za žive in rajne župljane

►procesija Svetega Rešnjega Telesa

sv. Eskil
mučenec

+ + Čekada

sv. Anton Padovanski
redovnik, cerkveni učitelj

–     (Shod v Trpčanah)

sv. Valerij in Rufin
mučenca

+ Ludovika in Slavko Štemberger
     Jelšane 19, po nar.: Dolenje 20 a

sv. Vid
mučenec

Nova vas ob 19.00 – SHOD
     za žive in rajne vaščane

SRCE
JEZUSOVO

+ + starši Udovič
     Jelšane 29 b

Marijino
Brezmadežno srce

za zdravje

sv. Gregor Janez Barbarigo škof

za žive in rajne obeh župnij

Nova vas ob 12.00 – SHOD
    v zahvalo Bogu in dobrotnikom cerkve

Molitev za škofa:

Papeževa svetovna mreža molitve.
Molitveni namen za junij 2023: Za odpra­vo mučenja. »Molimo, da bi se medna­rodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in za­gotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«

Sveti Anton Padovanski goduje v torek, 13. junija. Rojen je bil leta 1195 v Lizboni, vstopil je k avguštincem in študiral v znameniti Coimbri, pozneje se je pridružil Frančiškovim bratom, šel v Maroko in nazadnje v Padovo, kjer je slovel po čudežih in odličnih govorih. Umrl je star šele 36 let, 13. junija 1231 blizu Padove. V Jelšanah mu je posvečen desni stran­ski oltar; sliko je pred 80 leti izdelala Helena Vurnik. Posvečena pa mu je tudi kapelica v Jelšanah ob glavni cesti.

Sveti Vid, doma s Sicilije, je še zelo mlad skupaj s svojima vzgojiteljema pretrpel mučeniško smrt v Lukaniji leta 304.

Shod v Novi vasi bo na god svetega Vida, mučenca, v četrtek, 15. junija, ob 19. uri sveta maša ob shodu, prav tako tudi naslednjo nedeljo ob 12. uri. Letos je 80-letnica te cerkve. Lepo vabljeni.

Diakonsko posvečenje. V nedeljo, 25. junija, ob 16. uri, bo v župnijski cerkvi sv. Jurija v Mirnu v diakona posvečen g. Mel Kovic. Molimo zanj in za nove duhovne poklice.