Avtor: zujelsane Objavljeno: 28. 05. 2023

Oznanila - 28. maj 2023

BINKOŠTI

Vsi so bili napolnjeni s Svetim Duhom in začeli so govoriti v tujih jezikih, kakor jim je Duh dajal izgovarjati. (Apd 2,4)

BINKOŠTI
sv. German Pariški, škof

maša za žive in rajne župljane

Sveta Katarina ob 12.00
     v čast Svetemu Duhu

sv. Marija, Mati Cerkve
binkoštni ponedeljek

v zahvalo

sv. Kancijan
in drugi oglejski mučenci

+ Vinko Grahor, Dolenje 14

Obiskanje Device Marije
sklep šmarnic

+ Jože in Marija Iskra, Sušak 26

sv. Justin
mučenec

v zahvalo

sv. Marcelin in Peter
mučenca
PRVI PETEK

► dopoldne: obhajilo na domu

za zdravje

sv. Karel Lwanga
in drugi ugandski mučenci
PRVA SOBOTA

+ Anton Čekada in vsi pokojni

SVETA TROJICA

sv. Peter Veronski
redovnik, mučenec

za žive in rajne župljane

► kvatrni blagoslov grobov

Veliko Brdo ob 16.00 – SHOD
   za blagoslov vseh vaščanov

MOLITEV k Svetemu Duhu:

Pridi, Sveti Duh, napolni srca svojih vernih
in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni.

Pošlji svojega Duha in prerojeni bomo
in prenovil boš obličje zemlje.

Molimo. Bog naš Oče, Sveti Duh nas razsvetljuje in uči. Naj nam pomaga, da bomo v življenju spoznali, kaj je prav, in vselej radi sprejemali njegove spodbude. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

MOLITEV za sinodo:

Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbra­ni v Tvojem imenu. Samo Ti nas vodi, bodi doma v naših srcih; pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej. Šibki smo in grešni: ne dopusti, da bi širili nered. Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja. Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili večnemu življe­nju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti. Vse to Te pro­simo, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času, v občestvu z Očetom in Sinom na vekov veke. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve. Molitveni namen za maj 2023: Za gibanja in skupine v cerkvi: »Molimo, da bi giba­nja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivali svoje poslanstvo evangelizacije in s svo­jimi karizmami služili potrebam sveta.«

Molitveni namen za junij 2023: »Molimo, da bi se mednarodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in za­gotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«

Zahvala vsem, ki ste se trudili za lepo pripravljeno slovesnost svete birme v Podgrajah in za vse snovne in duhovne darove. Naj Gospod nakloni obilo darov Svetega Duha vam vsem. Birmance in prvoobhajance vabim, da se Bogu za­hvalijo pri maši prihodnjo nedeljo.

Maša pri Sveti Katarini je danes, na binkošti, 28. maja, ob 12. uri. Lepo ste vabljeni k udeležbi in tudi k lepemu in zbranemu sodelovanju.

Verouk je po urniku, tudi za birmance.

Šmarnice so še do srede ob 19.00. Lepo vabljeni k poslušanju branja in k molitvi.

Shod na Velikem Brdu je prihodnjo nedeljo, na nedeljo Svete Trojice, 4. junija, ob 16. uri. Lepo vabljeni.

Molitev rožnega venca za mir. Kakor Marija v Fatimi tudi papež prosi: »Vsak dan molite rožni venec za mir na svetu in za konec vojne.«