Avtor: zujelsane Objavljeno: 30. 04. 2023

Oznanila - 30. april 2023

4. velikonočna nedelja

»Kdor pride skozi vrata, je pastir ovc. Jaz sem vrata. Kdor stopi skozme, se bo rešil« (Jn 10,2.9)

4. velikonočna nedelja

5. velikonočna nedelja

slovesnost prvega sv. obhajila

sv. Gizela, opatinja

maša za žive in rajne župljane

Papeževa svetovna mreža molitve. Molitveni namen za april 2023: Za kul­turo nenasilja. »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manj uporabe orožja tako s strani držav kot tudi državljanov.«

Papeževa svetovna mreža molitve. Molitveni namen za maj 2023: Za gibanja in skupine v cerkvi: »Molimo, da bi gi­banja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivala svoje poslanstvo evangeli­zacije in s svojimi karizmami služila potrebam sveta.«

MOLITEV v velikonočnem času:

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,
je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si raz­veselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Svetovni molitveni dan za duhovne poklice je v Katoliški Cerkvi na nedeljo Dobrega Pastirja, letos 30. aprila 2023. Poteka pod geslom Poklicani, da bi živeli! Molimo za nove duhovne poklice ter za svetost in stanovitnost poklicanih.
Molitev za nove duhovnike:
Molimo. Gospod Jezus Kristus, veliki in večni Duhovnik, žalostno je tvoje srce, ko gledaš ovce brez pastirja. Zato v tvojem imenu in po tebi prosimo nebeškega Očeta, naj pošlje delavcev na svojo žetev. Učitelj apostolov, izberi med našo mla­dino tiste, ki nam bodo darovali daritev svete maše, delili svete zakramente, molili in se za nas žrtvovali. Mati Marija, varuj naša semenišča, da pride iz njih mnogo svetih duhovnikov, ki bodo ohra­nili našemu narodu zaklad svete vere. Amen.

Zaobljubljen dan. Bogu in Mariji Vnebo­vzeti v zahvalo, da so bili rešeni številnih nevarnosti, so se naši župljani leta 1945, po končani vojni, slovesno zaobljubili, da bodo 1. maja, na prvi dan šmarnic, spoštovali počitek kakor na nedeljo, sodelovali pri sveti maši in pri čaščenju Najsvetejšega. Izpolnimo to zaobljubo.

Verouk je po počitnicah spet po urniku. Že prihodnjo nedeljo, 7. maja, ob 10.30 je pri nas v Jelšanah slovesnost svetega prvega obhajila, zato bo v petek pred tem spoved za otroke in njihove starše; v soboto, 27. maja, ob 10.00 pa v Pod­grajah slovesnost svete birme tudi za naše birmance. Molimo za te kandidate.

Maša za gasilce na Sveti Gori, kamor vabi naš škof dr. Jurij Bizjak, bo v soboto, 6. 5. 2023, ob 17.00.