Avtor: zujelsane Objavljeno: 16. 04. 2023

Oznanila - 16. april 2023

2. velikonočna nedelja

»Daj svojo roko in jo položi v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.«  (Jn 20,27)

2. velikonočna nedelja
bela nedelja

nedelja Božjega usmiljenja

maša za žive in rajne župljane

sv. Simon Barsabejski
škof, mučenec

+ Emil in Branko Udovič

sv. Evzebij
škof

+ + Toničovi

sv. Leon IX.

papež

v čast in zahvalo sv. Jožefu

sv. Teotim

misijonar, škof

za vse žive in rajne vaščane

sv. Anzelm

+ župnik Vladimir Šircelj
     ob 30-letnici smrti

sv. Hugo
škof

+ Jože Gulja, 30. dan
     Veliko Brdo 30

3. velikonočna nedelja

sv. Jurij, mučenec

maša za žive in rajne župljane

Papeževa svetovna mreža molitve. Molitveni namen za april 2023: Za kul­turo nenasilja. »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manj uporabe orožja tako s strani držav kot tudi državljanov.«

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,
je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si raz­veselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Zahvala vsem, ki ste na različne načine pomagali pri pripravi cerkve in dejavno sodelovali pri bogoslužju v velikem tednu in ob velikonočnih praznikih. Hvala za vse vaše darove za Karitas, za Sveto deželo in za našo župnijo. Bog naj vam obilno povrne s svojim blagoslovom.

Nedelja Božjega usmiljenja je teden dni po veliki noči. Že od nekdaj je ta nedelja tudi »bela nedelja«, ker so takrat novo­krščenci odložili bela oblačila. Sveti pa­pež Janez Pavel II. (1978–2005) je 30. aprila leta 2000 na nedeljo po veliki noči, razglasil poljsko redovnico Favstino Ko­walsko za svetnico in ob tej priložnosti določil, da se bo prva nedelja po veliki noči »odslej v vsej Cerkvi imenovala ne­delja Božjega usmiljenja.« Povod je bilo Jezusovo razodetje sestri Favstini: »Hči moja, govori vsemu svetu o mojem neiz­mernem usmiljenju. Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja zatočišče vseh duš, pribežališče grešnikov in da ga slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči.« [Več ...]

Molitve:

Večni Oče, darujem Ti telo in kri, dušo in božanstvo tvojega preljubega Sina, na­šega Gospoda Jezusa Kristusa, v spravo za naše grehe in za grehe vsega sveta.
   (10 krat) Po njegovem prebridkem trpljenju, usmili se nas in vsega sveta.
   Sveti Bog, sveti Močni, sveti Nesmrtni, usmili se nas in vsega sveta.
Bog je usmiljen in poln svetosti, po­časen z jezo, poln dobrote.
   – Zato bom vekomaj klical Božje usmiljenje.
Molimo. O Bog, tvoje usmiljenje je nes­končno, tvoja milost neizčrpna. Milostno poglej na nas, pomnoži v nas delo svo­jega usmiljenja, da ne bomo obupali tudi v največjih preizkušnjah, temveč bomo bolj zaupali v Božjo voljo, ljubezen in usmiljenje. Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, Kralju usmiljenja, ki s teboj in s Svetim Duhom izkazuje usmiljenje ve­komaj. Amen.

[Več ...]