Avtor: zujelsane Objavljeno: 19. 03. 2023

Oznanila - 19. marec 2023

4. postna nedelja

»Veruješ v Sina človekovega?« »Kdo je to, Gospod, da bi veroval vanj?« (Jn 9,35-38)

4. postna nedelja

Podgrad 3 j

sv. Katarina Švedska
redovnica

+ zdržek od mesnih jedi +

+ Zora Trošt, obletna, Je. 55

seja Pastoralnega sveta

Gospodovo
oznanjenje Mariji

slovesni praznik

+ Milica Udovič

5. postna nedelja

sv. Evgenija, mučenka

tiha nedelja

prehod na poletni čas

Jelšane: maša ob 10.30
    za vse žive in rajne župljane

Nedeljska maša je danes, na 4. postno nedeljo, 19. marca, v Jelšanah že ob 9.00, ker je shod v Kuteževem, zvečer je še ena maša ob 18.00.

Postna spoved še danes popoldne, v nedeljo, 19. 3., od 17.00 do 18.45; spovedovala bosta dva spovednika, g. Ličan bo ob 18.00 maše­val. – Sveta spoved je zakrament in tudi velika milost, zato res zelo vabim prav vse, da dobro opravimo postno spoved. - Postna spoved za veroučence bo v tednu po 26. marcu ob običajni uri verouka.

Teden družine tradicionalno obhajamo med praznikom sv. Jožefa, 19. marca, in Gospodovim oznanjenjem, 25. marca; letos pa se začne že 18. marca. Geslo tedna je: »Mir se začne v družini«. Za prvi dan, za može in očete, je video nagovor Aleša Čerina in kratek pozdravni nagovor ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta.  Od ponedeljka do petka bo vsak večer dvajsetminutno Zoom srečanje družin ob 19.45. Zadnji dan, 25. marca, materinski dan, je posvečen ženam in materam. Več na: katoliska-cerkev.si/teden-druzine-2023 in še: tukaj (pridi.com).

Molitev križevega pota tudi ta petek v župnijski cerkvi. Lepo vabljeni k tej zna­čilni postni molitvi.

Radijski misijon: »Ko se temelji reda podirajo - Kaj more storiti pravični?« (Ps 11, 3). 18. radijski misijon na Radiu Ognjišče bo od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih ob 17.00 bo sodeloval nadškof Marjan Turnšek.

Karitas nam v postu predlaga »40 dni brez alkohola« in »Ne pozabimo«, po­moč ljudem na južnem Balkanu.

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve za marec 2023: »Molimo za vse, ki trpijo zaradi zla, ki so jim ga povzročili člani cerkvene skupnosti – da bi v Cerkvi našli konkreten odgovor na svojo bolečino in svoje trpljenje.«