Avtor: zujelsane Objavljeno: 5. 03. 2023

Oznanila - 5. marec 2023

2. postna nedelja

»Ta je moj ljubljeni Sin, nad katerim imam veselje; njega poslušajte!« (Mt 17,5)

2. postna nedelja

sv. Hadrijan, mučenec
kvatrna nedelja

++ Boštjančič, Jelšane 83

► blagoslov grobov

sv. Koleta, redovnica; sv. Fridolin, opat

sv. Perpetua in Felicita
mučenki

+ Danilo Iskra, 30. dan
     Dolenje 54 a

sv. Janez od Boga
redovni ustanovitelj

+ Ivan Šlosar, 30. dan
     Sušak 11; nar.: Sušak 18

sv. Frančiška Rimska

redovnica

+ Elka in Ivan Udovič

sv. 40 mučencev iz Armenije

+ zdržek od mesnih jedi +

► obhajilo na domu

+ + iz družine Rutar in Iskra
     Sušak 17

sv. Benedikt in Sofronij
škofa

+ Jože in vsi Kaučovi
     Veliko Brdo 23

3. postna nedelja

sv. Inocenc I., papež
papeška nedelja

za vse žive in rajne župljane

Sv. Katarina ob 15.00 - križev pot

Sprememba. Praznovanje sv. Jožefa je letos zaradi postne nedelje že v soboto, 18. marca; zato bo praznična sv. maša v Novokračinah že ta dan. – Na 4. postno nedeljo, 19. marca, bo nedeljska maša v Jelšanah že ob 9.00, bo pa še ena sv. maša zvečer ob 18.00, ker bo ta dan tudi postna spoved od 17.00 do 18.30. Spo­vednik bo župnik iz Podgrada. Vabljeni.

Verouk je spet za vse razrede po urniku.

Obhajilo na domu bo ta petek.

Večerne maše v župnijski cerkvi bodo odslej ob 18.00, razen ta petek, ko bo sv. maša eno uro prej in po tej maši bo tudi molitev križevega pota.

Molitev križevega pota: ob 14 postajah premišljujemo Jezusovo trpljenje in nje­govo smrt na križu, ob tem pa iščemo smisel svojemu trpljenju, odpovedim in potrpljenju. – Vabljeni tudi ta petek v župnijsko cerkev.

Prihodnjo nedeljo, 12. marca, na 3. post­no nedeljo, ob 15.00, križev pot po poti na vrh Svete Katarine. Lepo vabljeni vsi, še posebno tudi pripravniki na birmo.

Misel. Papež Frančišek v letošnji Posla­nici za postni čas: »Post je usmerjen na veliko noč. Ta »odmik« ni namenjen sam sebi, ampak nas pripravlja, da bi z vero, upanjem in ljubeznijo živeli trpljenje in križ, zato da bi prišli do vstajenja. Gospod ponavlja: »Vstanite in ne bojte se.« Spus­timo se v nižino; milost, ki smo jo doživeli, nas bo podpirala, da bomo ustvarjalci sinodalnosti v vsakdanjem življenju naših skupnosti. Dragi bratje in sestre, Sveti Duh naj nas razvnema v tem postnem času pri vzponu z Jezusom, da bomo doživeli njegov Božji sijaj in okrepljeni v veri skupaj nadaljevali pot z Njim, ki je slava svojega ljudstva in luč narodov.«

Papeževa svetovna mreža molitve za marec 2023: »Molimo za vse, ki trpijo zaradi zla, ki so jim ga povzročili člani cerkvene skupnosti – da bi v Cerkvi našli konkreten odgovor na svojo bolečino in svoje trpljenje.«

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.