Avtor: zujelsane Objavljeno: 22. 01. 2023

Oznanila - 22. januar 2023

Jezus je hodil po vsej Galileji. Učil je po njihovih shodnicah in oznanjal evangelij kraljestva. (Mt 4,23)

nedelja Božje besede

iz Sušaka, nar. Novokračine 8

sv. Konstancij in Valerij, škofa

za žive in rajne obeh župnij

Papeževa svetovna mreža molitve za januar 2023: »Molimo, da bi bili vzgojitelji verodostojni pričevalci, da bi učili brat­stvo, in ne tekmovalnosti, in še posebej pomagali najbolj ranljivim mladim.«

Nedelja Božje besede, 3. nedelja med letom, letos 22. 1. pod naslovom: Razširi prostor svojega šotora, razpni pregrinjala svojih bivališč. Besede preroka Izaija (54,2) se navezujejo na sinodalni proces, ki se bo sklenil s škofovskim zasedanjem oktobra 2023. Srečanje skupin, bralcev in prijateljev Svetega pisma za našo škofijo bo na Škofijski gimnaziji v Vipavi danes ob 15.00. Predavatelj: dr. Alan Tedeško.

Teden molitve za edinost kristjanov je od 18. do 25. januarja, letos pod geslom: »Naučite se delati dobro, skrbite za pra­vico« (Iz 1,17).

Molitev za edinost kristjanov

Gospod Jezus, na večer, preden si umrl za nas, si molil, da bi bili vsi Tvoji učenci popolnoma eno, kakor Ti v Očetu in Oče v Tebi. Daj, da bomo živo začutili, kako velika nezvestoba do Tebe je naša razde­ljenost. Daj nam iskrenosti, da bomo priz­nali in obžalovali ravnodušnost, neza­upanje in medsebojno nenaklonjenost, ki se morda skrivajo v nas. Daj nam poguma, da bomo vse to izkoreninili. Nakloni nam, da se vsi zedinimo v Tebi, da bi se iz naših src in ustnic neprestano dvigala Tvoja molitev za edinost kristja­nov, kakršno Ti hočeš. V tebi, ki si po­polna Ljubezen, naj najdemo Pot, ki vodi do edinosti v poslušnosti Tvoji Ljubezni in Resnici. Amen.

O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov. Amen. Oče naš. Zdrava Marija. Slava Očetu. Sveta Devica Marija, prosi za nas! Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas! Blaženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.