Avtor: zujelsane Objavljeno: 23. 10. 2022

Oznanila - 23. oktober 2022

MISIJONSKA NEDELJA

»Cestninar pa je stal daleč proč in govoril: ›Bog, bodi milostljiv meni grešniku!‹« (Lk 18,13)

misijonska nedelja

sv. Janez Kapistran
duhovnik, redovnik

za vse žive in rajne župljane
     dar za misijone

sv. Anton Marija Clarét, škof, ust. klaretincev

sv. Alojzij Guanella, duhovnik

sv. Krizant in Darija (Darinka), mučenca

sv. Krispin in Krispinijan, mučenca

sv. Lucijan in Marcijan, mučenca

sv. Demetrij Solunski, mučenec

sv. Sabina Avilska, mučenka

sv. Evarist, papež

sv. Simon in Juda Tadej
apostola

sv. Mihael Rua, duhovnik, redovnik

Klara Luce Badano, laikinja

vrnitev na zimski čas (kazalec pomaknemo za eno uro nazaj)

žegnanjska nedelja

sv. Marcel, mučenec

za vse žive in rajne župljane

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

Molitev za misijonarje

Gospod, ozri se na svoje misijonarje: duhovnike, redovnike in laike, ki so vse zapustili, da bi svetu oznanjevali Tvojo besedo in Tvojo ljubezen. Bodi jim močan zaščitnik, krepka opora, zavetje v puščavskem pesku, senca v ekvatorski vročini, pomoč v premagovanju ovir, varnost pred padci. Varuj jih v težkih trenutkih. Usmerjaj njihove moči, tolaži njihova srca, ovenčaj njihovo delo z duhovnimi uspehi. Naj ne iščejo človeških uspehov niti minljivih dobrin, ampak se trudijo le za Tvojo zmago in blagor duš. Tvoje božansko obličje na križu jih spremlja skozi življenje. Govóri jim o junaštvu, odpovedi, ljubezni in miru. Krepčaj in vodi jih skozi nevarnosti. Daj jim luči in moči, da bo svet vedno bolj spoznaval Tvoje blagoslovljeno ime in da Ti bodo mogli sredi vedno večjega števila Tvojih sinov in hčera peti pesem zahvale, odrešenja in slave. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve za oktober: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, brats­tva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu sinodalnosti.«

Misijonska nedelja (danes, 23. 10.) in svetovni misijonski dan: »Vi boste moje priče« (Apd 1,8). Za vso Slovenijo ob 16.00 v Rogaški Slatini. – Vsi kristjani smo poklicani, da smo misijonarji v svojem okolju. »Cerkev je misijonarska po svoji naravi,« večkrat poudarja papež Frančišek. – Hvala za vaš dar pri nabirki, ki gre iz vseh župnij za misijone. [Več o nedelji. | Papeževa poslanica. | Misijonski video.]

Verouk. Za 8. in 9. razred ta teden ni verouka. Ostali razredi ob običajni uri.

Šolarji 7., 8. in 9. razreda, tudi letos vas na Škofijski gimnaziji Vipava vabijo na jesenske delavnice, ki bodo 2. novembra dopoldne. Več na: www.sgv.si.

Sv. apostola Simon in Juda Tadej (28. 10.). Več ...

Oktober, mesec rožnega venca. Vablje­ni k molitvi po družinah in k osebni molitvi. Goreče prosimo tudi za mir in zdravje, za blagoslov družin in prihodnjega škofa.