Avtor: zujelsane Objavljeno: 16. 10. 2022

Oznanila - 16. oktober 2022

29. NEDELJA MED LETOM

»Povedal jim je še priliko, kako morajo vedno moliti in se ne naveličati« (Lk 18,1)

sv. Marjeta Marija Alakok
devica, redovnica

za vse žive in rajne župljane
     po maši:
     srečanje za starše birmancev

sv. Ignacij Antiohijski
škof, mučenec

+ Franc Logar
     Jelšane 8 c

sv. Luka
evangelist

+ g. Jožko Kovačič

sv. Pavel od Križa, duhovnik

sv. Janez idr. kanadski mučenci

+ + Valenčič

sv. Rozalina, redovnica
Božji služabnik Anton Strle, duh.

za ljubo zdravje

sv. Uršula

devica, mučenka

+ + starši Iskra in Štemberger
     in brat Anton, Dolenje 54 a

sv. Janez Pavel II.
papež

vsi iz družine Udovič

misijonska nedelja

sv. Janez Kapistran, duh., red.

za vse žive in rajne župljane
     dar za misijone

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

Molitev k Mariji

Spomni se, o premila Devica Marija, da še nikdar ni bilo slišati, da bi ti koga zapustila, ki je pod tvoje varstvo pribežal, tebe pomoči prosil in se tvoji prošnji priporočal. S tem zaupanjem hitim k tebi, o devic Devica in Mati. K tebi pridem in pred teboj zdihujoč grešnik stojim. Nikar ne zavrzi, o Mati Besede, mojih besed, temveč milostno me poslušaj in usliši. Amen

Papeževa svetovna mreža molitve za oktober: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, brats­tva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu sinodalnosti.«

Oktober, mesec rožnega venca. Vablje­ni k molitvi po družinah in k osebni molitvi. Goreče prosimo tudi za mir in zdravje, za blagoslov družin in prihodnjega škofa.

Sveti evangelist Luka (18. 10.) je bil sodelavec apostola Pavla. Skrbno je raziskal in popisal Jezusovo življenje v Evangeliju in življenje prve Cerkve v knjigi Apostolska dela.

Sveti papež Janez Pavel II. (22. 10.), rojen 18. 5. 1920 v Wadowicah na Poljs­kem, je 16. 10. 1978 postal 264. papež. Slovenijo je obiskal dvakrat: prvič od 17. do 19. maja 1996 (v Ljubljani, Postojni in Mariboru); drugič pa 19. 9. 1999, ko je v Mariboru za blaženega razglasil škofa Antona Martina Slomška (1800–1862).

Misijonska nedelja (letos 23. 10.) je tudi svetovni misijonski dan, letos pod geslom: »Vi boste moje priče« (Apd 1,8). Osred­nje slovensko praznovanje bo prihodnjo nedeljo ob 16.00 v Rogaški Slatini. – Vsi kristjani smo poklicani, da smo misijonarji v svojem okolju. »Cerkev je misijonarska po svoji naravi,« večkrat poudarja papež Frančišek. – Oznanjevanje evangelija je torej notranja nuja, ki bi morala priganjati, spodbujati vsakega prepričanega krist­jana. – Na misijonsko nedeljo je po vsem svetu v vsaki župniji nabirka za misijone. Vabljeni torej k velikodušnosti, ko boste v nedeljo prispevali svoj dar za misijone.