Avtor: zujelsane Objavljeno: 1. 10. 2022

NAŠA VEZ

PODGRAJE OKTOBER 2022

02.10. nedelja 27. navadna -Rožnovenska nedelja, maša v Podgrajah ob 9h, po

maši srečanje staršev prvoobhajancev v veroučni sobi,

07.10. petek    prvi v mesecu, od 9,3o dalje obisk bolnikov; maša

v Podgrajah ob 18h.

09.10. nedelja 28. navadna nedelja, maša v Podgrajah ob 9h,

16.10. nedelja 29. navadna, maša v Podgrajah ob 9h. .

23.10. nedelja 30. navadna – misijonska nedelja, maša v Podgrajah ob 9h, Darovi

pri maši za misijone

30.10. nedelja 31. navadna – žegnanjska, maša v Podgrajah ob 9h

01.11. torek VSI SVETI – praznik, maše v Podgrajah ob  9h, in ob14h. Po maši

ob 14h molitve za rajne in blagoslov grobov. Pri vseh mašah ofer.

02.11. sreda – SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH maše v Kuteževem ob 8h,

v Zabičah ob 9h, v Podgrajah ob 10h.

TEČAJ PRIPRAVE NA KRŠČANSKI ZAKON v župnišču Trnovo – Ilirska Bistrica

Jesenski tečaj:    7.10.; 8.10.; 9.10. 2022   ob 19h

14.10.; 15.10.; 16.10. 2022  ob 19h

Prijave sprejema do: 4.10.2022 g. Stanko Fajdiga osebno v župnišču

Trnovo - Ilirska Bistrica ali tel.: 031-738-494 ali E-mail: stanko.fajdiga@rkc.si

OKTOBER MESEC ROŽNEGA VENCA

Ni Marija tista, ki nas odrešuje. Ona posreduje za nas pri svojem Sinu, ki naklanja svoje milosti. Iz te vere so zrasla velika svetišča, posvečena Mariji, sestavljene so mnoge molitve in pesmi, s katerimi častimo Marijo, se ji zahvaljujemo in jo prosimo varstva za naprej. Ena najlepših možnosti za slednje pa je zagotovo molitev rožnega venca, ki nas še posebej vabi in zbira v mesecu oktobru.

Molitev rožnega venca priporočam družinam  birmancev in prvoobhajancev pa tudi vsem drugim na njihovih domovih, za končanje širjenja korona virusa , mir v Ukrajini in dobro pripravo na prejem zakramentov.

Moliti za mene pomeni

biti eno s Kristusovo voljo

štiriindvajset ur na dan,

živeti za njega, z njim, v njem.

Molitev je veselje.

Molitev je

žarek Božje ljubezni.

Molitev je upanje večne sreče.

Molitev je plamen,

ki gori z Božjo ljubeznijo

zate in zame.

Mati Terezija

Z molitvijo rožnega venca se pravzaprav pustimo voditi Mariji, ki je zgled vere, ko nam premišljevanje Kristusovih skrivnosti pomaga prevzeti evangelij in tako preoblikovati vse naše življenje.

Po zgledu sv. Janeza Pavla II., ki nam je zapustil apostolsko pismo Rosarium Virginis Marie (Rožni venec Device Marije), vas še posebej v mesecu oktobru povabim k molitvi rožnega venca tako osebno kot v družini ali skupnosti, da tako vstopite v Marijino šolo, ki nas vodi h Kristusu, živemu središču naše vere.

Po: Benedikt XVI

Srečni ljudje

Srečni ljudje so hvaležni za vsak dar, prinašajo bližnjim sonce in nosijo v srcu raj, v katerem ste vsi dobrodošli.

Srečni ljudje ne potrebujejo veliko za srečo, se ne zagledajo v svoje probleme, se sami trudijo in ne pričakujejo vedno vsega od drugih.

Srečni ljudje živijo srečno in razširjajo mir, vidijo na drugih le dobro in prinašajo luč v temo – in nikoli niso nevarni ljudje.

Phil Bosmans

Ne daj se zapeljati, če nekateri ljudje porečejo, da je rožni venec naivna molitev. Bog ne gleda na učenost in študije, ponižna molitev prodre do njegovega prestola. Tudi en sam cvet, ki ga otrok poda staršem, jih razveseli bolj kot še tako sijajna darila ponosnega sina.

Vir za "Naša vez": TUKAJ.