Avtor: zujelsane Objavljeno: 21. 08. 2022

Oznanila - 21. avgust 2022

21. NEDELJA MED LETOM

»Prizadevajte si, da vstopite skozi ozka vrata, kajti povem vam: veliko jih bo želelo vstopiti, pa ne bodo mogli.« (Lk 13,24)

sv. Pij X.

sv. Avguštin

za žive in rajne župljane

Molitev za prihodnjega škofa
(sestavil škof Jurij, ki želi, da jo molimo)

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

Pozdravljena, Kraljica, mati usmiljenja, življenje, veselje in upanje naše, pozdravljena! K tebi vpijemo izgnani Evini otroci, k tebi zdihujemo, žalostni in objokani v tej solzni dolini. Obrni torej, naša pomočnica, svoje milostljive oči v nas in pokaži nam po tem izgnanstvu Jezusa, blagoslovljeni sad svojega telesa. O milostljiva, o dobrotljiva, o sveta Devica Marija.

Papeževa svetovna mreža molitve za avgust 2022: »Molimo, da bi podjetniki malih in srednje velikih podjetij, čeprav močno prizadeti zaradi ekonomske in socialne krize, našli potrebna sredstva za nadaljevanje svojih dejavnosti v službi skupnosti, v katerih živijo.«

Zahvala vsem, ki ste poskrbeli za lepo slovesnost našega župnijskega praznika: za očiščeno in okrašeno cerkev in okolico, oprane prtičke in prenovljen mašni plašč; hvala mašnim strežnicam in bralcema, organistki, violinistki in pevcem. In hvala vsem za izdatne darove ob slovesnem darovanju za vzdrževanje župnije.

Čestitke gasilkam in gasilcem ob 110-letnici Prostovoljnega gasilskega društva Jelšane. Srečno vožnjo z novim vozilom in obilo Božjega blagoslova pri vsem va­šem plemenitem delu.

Devica Marija Kraljica (22. 8.). Osmi dan po slovesnem prazniku Marijinega vnebovzetja je bogoslužni spomin tega, kar molimo tudi pri rožnem vencu: ki je tebe, Devica, v nebesih kronal. Mariji, Materi in Kraljici, se radi priporočajmo v svojih zaupnih molitvah.

Sveti apostol Natanael (24. 8.) se ime­nuje tudi Bartolomej (Tolomejev sin) in od te oblike imena izhaja naše ime Jernej in Nejc. Doma je bil iz Galilejske Kane. Je­zus ga je že pri prvem srečanju pohvalil: »Pravi Izraelec, v katerem ni zvijače«.

Sveta Monika (27. 8.), doma iz severne Afrike, umrla 387, je znana predvsem po vztrajni in zaupni molitvi, da bi se njen sin Avguštin po burni mladosti spreobrnil in dal krstiti v katoliški veri.