Avtor: zujelsane Objavljeno: 3. 07. 2022

Oznanila - 3. julij 2022

14. NEDELJA MED LETOM

»Žetev je obilna, delavcev pa malo. Prosíte torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev.«  (Lk 10,2)

sv. Tomaž, apostol

redovnica

za žive in rajne župljane

MOLITEV – pesem

Pozdravljen, dan, ves srečen in častit,
ožarja te vstajenja Božji svit,
iskreno se te veselimo vsi,
Gospodov dan.

Slepoto je pregnala luč z neba
in Kristus je iztrgal plen pekla,
premagal smrt, z Očetom spravil svet,
nebo in nas.

Iz groba Kristus je, zmagalec, vstal,
življenje s tem obnovil je svetá,
kot dobri je pastir na rame vzel
odrešene.

Veselje iz nebes, kjer smo doma,
doživlja tvoja Cerkev radostna
in »aleluja« vsi prepevamo
nenehoma.

Gospod dokončno je premagal smrt,
zato se veselimo rešeni,
naj večna Bógu slava se glasi
in mir ljudem. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve: v juliju 2022: Molimo za ostarele, ki pred­stavljajo korenine in spomin naroda, da bi njihove izkušnje in njihova modrost po­magale mladim gledati v prihodnost z upanjem in odgovornostjo.

Župnijski koledar. Shod v Novokračinah, Marjetina nedelja, bo letos 17. julija, ob 12.00. Shod v Dolenjah, Anina nedelja, bo letos 31. julija ob 12.00, župnijski shod v Jelšanah pa 15. avgusta ob 10.30.

Današnji evangelij nam da razumeti, kako pomembno je prositi Boga, »Go­spoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev«. »Delavci«, o katerih Jezus govori, so misijonarji Božjega kraljestva, ki jih je On sam klical in pošiljal »po dva in dva v vsako mesto in kraj, kamor je sam name­raval iti«.

Misijonarji oznanjajo sporočilo zveličanja vsem. Ne samo misijonarji, ki gredo da­leč, tudi mi kristjani, misijonarji, ki izre­čemo dobro besedo zveličanja. In to je dar, ki ga da Jezus s Svetim Duhom. To oznanilo: »Približalo se vam je Božje kraljestvo«, se izgovarja zato, ker je Je­zus »približal« Boga nam, Bog je postal eden od nas. V Jezusu Bog kraljuje med nami, njegova usmiljena ljubezen prema­ga greh in človeško bedo (pp. Frančišek).

Nedelja Slovencev po svetu. Prva ne­delja v juliju je posvečena Slovencem, ki živijo zunaj Slovenije. Spomnimo se tudi vseh tistih, ki so odšli iz naših krajev.

Sveti Ciril in Metod sta apostola Slova­nov, zato letos na praznik, v torek, še posebno goreče prosimo, naj Bog na njuno priprošnjo nakloni mir v Ukrajini.