Avtor: zujelsane Objavljeno: 1. 06. 2022

Naša vez - junij 2022

NAŠA VEZ

PODGRAJE JUNIJ 2022

03.06 - petek –prvi petek v mesecu, od 9,3o dalje obisk bolnikov, maša v Zabičah

ob 18h

05.06. – nedelja – BINKOŠTI– prvo sv. obhajilo Podgraje,  maša v Podgrajah

ob 10h

12.06.- nedeljaNEDELJA SVETE TROJICE – KVATRNA, maša v Podgrajah

ob 9h, po maši molitve za rajne in blagoslov grobov, darovi za semenišče

13.06. –ponedeljek - ANTON PADOVANSKI zavetnik cerkve v Trpčanah

16.06. četrtek – SV. REŠNJE TELO IN KRI,  maša v Podgrajah ob 19h

19.06. – nedelja – 12. NEDELJA MED LETOM - SHOD TRPČANE, maši v

Podgrajah ob 9h, v Trpčanah ob 10,3o

24.06. – petek– ROJSTVO JANEZA KRSTNIKA, maša v Zabičah v gradu ob 18h

26.06. –nedelja – 13. NEDELJA MED LETOM – SHOD ZABIČE, maši v

Podgrajah ob 9h, v Zabičah ob 10,3o

29.06.- sreda - PETER IN PAVEL, apostola – praznik, maša v Podgrajah ob 19h,

PRIPRAVA STARŠEV NA KRST NJIHOVEGA OTROKA V ILIRSKI BISTRICI – ŽUPNIŠČE TRNOVO: sobote v juniju 4.6.; 11.6.; 18.6. ob 16h.

»Bog namreč svojega Sina ni poslal na svet, da bi svet sodil,  ampak da bi se svet po njem rešil. Kdor vanj veruje, se mu ne sódi; kdor pa ne veruje, je že sojen, ker ne veruje v ime edinorojenega Božjega Sina.« (Jn 3,17–19)

Vedno in povsod se ti zahvaljujemo, Gospod, sveti Oče, vsemogočni večni Bog. Ti si z edinorojenim Sinom in Svetim Duhom en Bog, en Gospod: ne v eni sami osebi, ampak v treh osebah ene Božje narave. Kar po tvojem razodetju verujemo o tvoji slavi, prav to brez razlike verujemo o tvojem Sinu, prav to o Svetem Duhu. Ko slavimo tebe, pravega in večnega Boga, molimo vsako osebo iste Božje narave in enakega veličastva. Tebe, sveta Trojica, hvalimo z angeli in nadangeli ter vsemi nebeškimi zbori. Molimo s Cerkvijo, leto A-3.

13. junij

SV. ANTON PADOVANSKI

Rodil se je leta 1195 v Lizboni na Portugalskem. Pri krstu je dobil ime Fernando. Obiskoval je stolniško šolo, potem pa vstopil v samostan redovnikov avguštincev, kjer je ostal dve leti. Ko je bil star 24 let, je bil posvečen v duhovnika. Dve leti po posvečenju je srečal redovnike sv. Frančiška Asiškega in zaprosil za sprejem v njihove vrste.

Kot frančiškan je prevzel ime Anton. Leta 1221 se je srečal s Frančiškom Asiškim, ki ga je dve leti kasneje imenoval za prvega profesorja teologije svojega mladega reda v samostanu v Bologni. Kmalu je to delovno mesto zapustil in šel v Južno Francijo, kjer je zaslovel kot od Boga navdihnjeni pridigar. Leta 1227 so ga izbrali za predstojnika frančiškanov v severni Italiji.

Po prenehanju te službe se je naselil v samostanu Sv. Marije v Padovi, kjer je 13. junija 1231 umrl.

24. junij

Rojstvo Janeza Krstnika

Janez Krstnik je bil sin Zaharije in Elizabete, sorodnice Device Marije, ki sta ga dobila kot božji dar v poznih letih, ko sta že opustila upanje na potomstvo in zaradi tega trpela sramoto. Janez, Jezusov sorodnik, se je še zelo mlad umaknil v puščavo, vse dokler ni začel javno nastopati, ko je bil že v zrelih letih. Pojavil se je ob reki Jordan, kjer je živel spokorno in z veliko gorečnostjo oznanjal skorajšnji Mesijev prihod. Jezus se mu je dal krstiti, on pa je Judom nanj pokazal in dejal, da je Jagnje božje, ki odvzema grehe sveta. Herod Antipa ga je dal zapreti, ker ga je Janez javno opominjal, ker je živel z ženo svojega brata. Zato ga je Herodova žena Herodiada sovražila in nazadnje dosegla, da je bil obglavljen. Janez je bil prvi krščanski mučenec. Evangelisti v svojih poročilih opisujejo okoliščine Janezove smrti.

Jezus, večni Veliki Duhovnik,  ohrani svoje duhovnike
v zavetju svojega Božjega Srca,
da jim nihče ne bo mogel škodovati.
Ohrani neomadeževane njihove maziljene roke,
ki se vsak dan dotikajo  tvojega presvetega Telesa.
Ohrani čiste njihove ustnice,
ki jih je pordečila tvoja dragocena kri.
Ohrani njihovo srce čisto in sveto,
ki je zapečateno z vzvišenim znamenjem
tvojega slavnega duhovništva.
Naj rastejo v ljubezni in zvestobi do tebe.
Obvaruj jih vsega posvetnega.
Daj jim z oblastjo spreminjati kruh in vino
tudi moč spreminjati srca.
Blagoslovi njihovo delo z obilnimi sadovi
in podari jim nekoč krono večnega življenja. Amen.

Sv. Terezija Deteta Jezusa

Vir: Župnija Podgraje