Avtor: zujelsane Objavljeno: 15. 05. 2022

Oznanila - 15. maj 2022

5. velikonočna nedelja

»Po tem bodo vsi spoznali, da ste moji učenci, če boste med seboj imeli ljubezen«
(Jn 13,35).

Nova, od torka, 17. 5., do sobote, 21. 5., spremenjena Oznanila (kraj in nameni maš):

5. velikonočna nedelja

za žive in rajne župljane

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,

je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razveselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molímo za mir v Ukrajini in za zdravje.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, po­klicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in predanost služenju.«

Ukrajina. Zbiranje sredstev v Ilirski Bistri­ci, denarni dar nakažete na TRR Karitas, izročite v nabiralnik v cerkvi ali pošljete sms KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919.

Karitas. Majska dobrodelna akcija Po­magajmo preživeti in živeti za ljudi v stiski. Dar nakažete na TRR Karitas ali izročite v ustrezen nabiralnik v župnijski cerkvi.

Šmarnice in litanije v čast Matere Božje vsak dan v Jelšanah in Novokračinah. Lepo vabljeni otroci in odrasli.

Mednarodni dan družine (15. 5.) nas spomni na veliko vrednoto življenja v urejeni družini. Molimo za blagoslov vseh naših družin. Svetovno srečanje družin pa bo v Rimu od 22. do 26. junija letos.

Družina, verski tednik, praznuje 70 let.

»Kar je župnijska kronika za župnijo, to je Družina za Cerkev na Slovenskem: brez­končna zakladnica dogodkov in podatkov, poročil in odmevov, brezmejna zbirka uvodnikov in komentarjev, novic in ocen, poučnega in duhovnega branja na du­hovnem, verskem, kulturnem in narod­nem področju; arhiv v malem,« je dejal naš škof, dr. Jurij Bizjak, na slavju v Novi Gorici in se zahvalil dr. Mihaelu Torošu: »našemu velikemu rojaku iz Medane, apostolskemu administratorju in ustano­vitelju Družine, ki je zmogel biti dovolj majhen ne samo po telesu, temveč tudi po duhu, da je zlezel pod kožo tedanjim oblastem in od njih dosegel, da so do­volile ustanoviti verski list Družino. Bil je velik bojevnik za vse naravne človeške pravice, za narodne pravice zlasti v času fašizma, za verske pravice zlasti v času komunizma. Z vso vnemo je ljubil svojo domovino in Cerkev.« (Več ...)

Vabljeni k prejemanju in branju tednika Družina. Več na plakatih in na: druzina.si.