Avtor: zujelsane Objavljeno: 8. 05. 2022

Oznanila - 8. maj 2022

4. velikonočna nedelja

»Tisti čas je Jezus rekel: »Moje ovce poslušajo moj glas; jaz jih poznam in hodijo za menoj. Dajem jim večno življenje.« (Jn 10,27-28)

4. velikonočna nedelja

nedelja Dobrega Pastirja

sv. Bonifacij IV., papež

za žive in rajne župljane
   za vse gasilke in gasilce

čaščenje

za žive in rajne župljane

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,

je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razveselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molímo za mir v Ukrajini in za zdravje.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, po­klicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in predanost služenju.«

Ukrajina. Zbiranje sredstev v Ilirski Bistri­ci, denarni dar nakažete na TRR Karitas, izročite v nabiralnik v cerkvi ali pošljete sms KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919.

Karitas. Majska dobrodelna akcija Po­magajmo preživeti in živeti za ljudi v stiski. Dar nakažete na TRR Karitas ali izročite v ustrezen nabiralnik v župnijski cerkvi.

Zaobljubljeni dan, letos 8. 5., v zahvalo za rešitev vasi med vojno: čaščenje Naj­svetejšega od maše in ves čas do 15.00, ko je sklep s slovesnim blagoslovom in šmarnicami. Lepo vabljeni posamezniki, družine in skupine k tihi ali (od 14.30) k skupni molitvi pred Gospodom.

Gasilci. Zavetnik gasilcev, sv. Florijan, mučenec, goduje 4. maja; posvečen mu je tudi levi oltar v Dolenjah. Na nedeljo po prazniku se iskreno zahvaljujemo vsem gasilkam in gasilcem za vso njihovo po­moč, za trud na različnih področjih in za stalno pripravljenost pomagati.

Svetovni dan molitve za duhovne poklice je že 59. leto na nedeljo Dobrega Pastirja, letos 8. maja. Papež Frančišek vabi: »Cerkev mora postajati vse bolj sinodalna: sposobna hoditi skupaj v har­moniji raznolikosti, v kateri lahko vsakdo prispeva svoj delež in dejavno sodeluje. Molimo, bratje in sestre, da se bo Božje ljudstvo sredi dramatičnih zgodovinskih dogodkov vedno bolj odzivalo na Božji  klic. Prosimo za luč Svetega Duha, da bo vsak od nas našel svoje mesto in dal vse od sebe v tem velikem načrtu!«

Šmarnice in litanije v čast Matere Božje vsak dan v Jelšanah in Novokračinah.

Družina, verski tednik, praznuje 70 let. Vabljeni k branju. Več na: druzina.si.