Avtor: zujelsane Objavljeno: 1. 05. 2022

Oznanila - 1. maj 2022

3. velikonočna nedelja

»Simon, Janezov sin, ali me ljubiš bolj kakor tile?« Rekel mu je: »Da, Gospod, ti veš, da te imam rad.« (Jn 21,15)

3. velikonočna nedelja

nedelja Dobrega Pastirja

sv. Bonifacij IV., papež

za žive in rajne župljane
   za vse gasilke in gasilce

čaščenje

ob 15.00 sklep čaščenja

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,

je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razveselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molímo za mir v Ukrajini in za zdravje.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, po­klicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in predanost služenju.«

Ukrajina. Zbiranje sredstev poteka v Ilirski Bistrici. Denarni dar lahko nakažete na TRR: Slovenska Karitas, Kristanova 1, 1000 Ljubljana;  namen POMOČ UKRAJINI; SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali dar oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali izročite župniku; SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oz. 10 evrov.

Verouk je spet po urniku razen v pone­deljek, ker ta dan ni pouka.

Šmarnice: branje in litanije v čast Matere Božje. V naši Mariji posvečeni župniji se res potrudimo za obisk in sodelovanje. Vsak dan so v Jelšanah in Novokračinah.

Teden molitve za duhovne poklice je pred nedeljo Dobrega Pastirja: molimo za nove duhovne poklice, pa tudi za svetost in stanovitnost že poklicanih.

»Pojdi in popravi mojo Cerkev!« je geslo letošnjega tedna, ki bo v Cerkvi na Slo­venskem potekal od 1. do 8. maja 2022. Geslo je klic, ki ga je zaslišal sveti Frančišek. Naj odmeva tudi v nas skozi ves teden molitve, zlasti še v tem času skupne hoje na poti sinode.

Molimo. Gospod Jezus Kristus, veliki in večni Duhovnik, žalostno je tvoje srce, ko gledaš ovce brez pastirja. Zato v tvojem imenu in po tebi prosimo nebeškega Očeta, naj pošlje delavcev na svojo žetev. Učitelj apostolov, izberi med našo mla­dino tiste, ki nam bodo darovali daritev svete maše, delili svete zakramente, molili in se za nas žrtvovali. Mati Marija, varuj naša semenišča, da pride iz njih mnogo svetih duhovnikov, ki bodo ohra­nili našemu narodu zaklad svete vere. Amen.

Še vedno si v cerkvi razkužimo roke, nosimo masko in držimo 1,5 m razdalje.