Avtor: zujelsane Objavljeno: 24. 04. 2022

2. velikonočna nedelja
bela nedelja

nedelja Božjega usmiljenja

Jezus jim rekel: »Mir vam bodi!« Potem je rekel Tomažu: »Polôži svoj prst sèm in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo polôži v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.« (Jn 20,26-27)

Nedelja

2. vel. – bela nedelja
nedelja Božjega usmiljenja

sv. Fidelis iz Sigmaringena, muč.

za žive in rajne župljane

sv. Marko

evangelist

+ + Štemberger

sv. Marija, Mati dobrega sveta

sv. Štefan Permski, škof

sv. Cita, devica

sv. Hozana Kotorska, samotarka, devica

sv. Peter Chanel, duhovnik, mučenec

sv. Ludvik Montfortski, duhovnik, red. ust.

sv. Katarina Sienska
devica, cerkvena učiteljica
sozavetnica Evrope

+ Anton Brozina, 1. obl.

sv. Pij V., papež

sv. Jožef Cottolengo, redovnik

Nedelja

3. velikonočna nedelja

sv. Jožef Delavec

za žive in rajne župljane

začetek šmarnic

Zaobljubljeni dan bo v dogovoru z Župnijskim pastoralnim svetom na nedeljo po 1. maju, torej v nedeljo, 8. maja 2022: čaščenje Najsvetejšega po maši, od 11.30 do 15.00, ko bo sklep. Več o tem v naslednjih Oznanilih.

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,

je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razveselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molímo za mir v Ukrajini in za zdravje.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  aprilu 2022: »Molimo, da bi vlade in kra­jevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnike in osta­rele, še posebno v revnih deželah.«

Ukrajina. Zbiranje sredstev poteka v Ilirski Bistrici. Denarni dar lahko nakažete na TRR: Slovenska Karitas, Kristanova 1, 1000 Ljubljana;  namen POMOČ UKRAJINI; SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali dar oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali izročite župniku; SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oz. 10 evrov.

Šolarji, vsi razredi, ves ta teden nimajo verouka, ker so šolske počitnice.

Nedelja Božjega usmiljenja je od leta 2000, ko jo je določil sv. papež Janez Pavel II. glede na Jezusovo razodetje sestri Favstini: »Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja zatočišče vseh duš, pribežališče grešnikov in da ga slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči.«

Molitve:

* Večni Oče, darujem Ti telo in kri, dušo in božanstvo tvojega preljubega Sina, na­šega Gospoda Jezusa Kristusa, v spravo za naše grehe in za grehe vsega sveta.

* Po njegovem prebridkem trpljenju, usmili se nas in vsega sveta.

* Sveti Bog, sveti Močni, sveti Nesmrtni, usmili se nas in vsega sveta.

* Bog je usmiljen in poln svetosti, po­časen z jezo, poln dobrote. - Zato bom vekomaj klical Božje usmiljenje.

* Molimo. O Bog, tvoje usmiljenje je nes­končno, tvoja milost neizčrpna. Milostno poglej na nas, pomnoži v nas delo svo­jega usmiljenja, da ne bomo obupali tudi v največjih preizkušnjah, temveč bomo bolj zaupali v Božjo voljo, ljubezen in usmiljenje. Po našem Gospodu Jezusu Kristusu, Kralju usmiljenja, ki s teboj in s Svetim Duhom izkazuje usmiljenje ve­komaj. Amen.

Še vedno si v cerkvi razkužimo roke, nosimo masko in držimo 1,5 m razdalje.