Avtor: zujelsane Objavljeno: 17. 04. 2022

GOSPODOVEGA

VSTAJENJA

vstajenjska procesija     ●»ofer«
   maša za žive in rajne župljane

v zahvalo Kristusu Odrešeniku

velikonočni ponedeljek
»Emavs«

sv. Evzebij, škof

v zahvalo vsem, ki pomagate

+ Franc Potepan, Sušak 18

sv. Leon IX.

papež

+ Mimica in Igor Apath

sv. Teotim

misijonar

+ Vida Žuštovič, nar. Polh

sv. Anzelm

za mir

sv. Hugo

škof

za dobrotnike

sv. Jurij

mučenec

goduje naš škof Jurij

+ Marija Mima Udovič, Gržanova
   Pasjak, nar. Anica Surina

Nedelja

2. velikonočna nedelja
nedelja Božjega usmiljenja

sv. Fidelis iz Sigmaringena, muč.

za žive in rajne župljane

MOLITEV v velikonočnem času

Raduj se, Kraljica nebeška, aleluja,
– zakaj On, ki si ga bila vredna nositi, aleluja,

je vstal, kakor je rekel, aleluja.
– Prosi za nas Boga, aleluja.

Veseli in raduj se, Devica Marija, aleluja.
– Ker je Gospod res vstal, aleluja.

Molimo. Vsemogočni Bog, z vstajenjem svojega Sina Jezusa Kristusa si razveselil človeštvo. Po priprošnji njegove deviške Matere Marije naj dosežemo veselje večnega življenja. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Molímo za mir v Ukrajini in za zdravje.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  aprilu 2022: »Molimo, da bi vlade in kra­jevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnike in osta­rele, še posebno v revnih deželah.«

Ukrajina. Zbiranje sredstev poteka v Ilirski Bistrici. Denarni dar lahko nakažete na TRR: Slovenska Karitas, Kristanova 1, 1000 Ljubljana;  namen POMOČ UKRAJINI; SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali dar oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali izročite župniku; SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oz. 10 evrov.

Zahvala vsem, ki ste na kakršen koli način pomagali pri pripravi bogoslužnih prostorov in dejavno sooblikovali bogo­služja in svete maše v velikem tednu in ob velikonočnih praznikih. Bog naj vam obilno povrne s svojim blagoslovom.

Šolarji ta teden nimajo verouka, ker so velikonočne počitnice.

Emavs. Po starodavni navadi je veliko­nočni ponedeljek spomin na učenca, ki sta šla iz Jeruzalema v kraj Emavs. Mi pa smo lepo vabljeni v Jelšane in Sušak.

Nedelja Božjega usmiljenja je teden dni po veliki noči. Že od nekdaj je ta nedelja tudi »bela nedelja«, ker so takrat novo­krščenci odložili bela oblačila. Sveti papež Janez Pavel II. (1978–2005) je 30. aprila leta 2000 na nedeljo po veliki noči, razglasil poljsko redovnico Favstino Ko­walsko za svetnico in ob tej priložnosti določil, da se bo prva nedelja po veliki noči »odslej v vsej Cerkvi imenovala ne­delja Božjega usmiljenja.« Povod je bilo Jezusovo razodetje sestri Favstini: »Hči moja, govori vsemu svetu o mojem neiz­mernem usmiljenju. Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja zatočišče vseh duš, pribežališče grešnikov in da ga slovesno obhajate prvo nedeljo po veliki noči.«

Še vedno si v cerkvi razkužimo roke, nosimo masko in držimo 1,5 m razdalje.